Sözcü Plus Giriş

Diyarbakır’da yanlış kılınan cuma namazı tekrarlandı

Diyarbakır'da, İslam aleminin 5´inci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami'de, corona virüsü tedbirleri kapsamında maske takılıp, sosyal mesafe kuralına uyularak, ikinci kez cuma namazı kılındı. Cami imamı, namaz bitiminde yanlış kılındığını anons ettiği namazı tekrar kıldırdı.

Güncellenme: 16:50, 05/06/2020

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından corona virüsü tedbirleri kapsamında 16 Mart’ta ibadete ara verilen camiler geçen hafta belirli kurallar çerçevesinde yeniden ibadete açıldı.

İslam aleminin 5´inci Harem-i Şerifi kabul edilen tarihi Ulu Cami’ye cuma namazı için gelenler maskesiz içeri alınmazken, seccadesi olmayanlara tek kullanımlık seccade verildi.

Namaz kılmak için gelen 65 yaş ve üstü vatandaşlar ise içeri alınmadı. Görevliler de sosyal mesafe kuralına uygun olarak namaz kılınması yönünde sürekli uyarı yaptı. Cemaat, avluya sığmayınca cami önündeki meydanda namaz kılınmaları sağlandı.

CUMA NAMAZI TEKRARLANDI

Namaz bitiminde imam, anons yaparak, “Değerli cemaat namazı tekrar kılacağız. Bir aksilik oldu. Bir yanılma oldu. Namazı tekrar kılacağız” diyerek yeniden Cuma namazını kıldırdı. (DHA)

Yayınlanma Tarihi:16:47,