Sözcü Plus Giriş

Doğanyol’daki hasar havadan görüntülendi

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremin boyutları hava aydınlanınca ortaya çıktı. Malatya’nın Doğanyol ilçesinde birçok vatandaş geceyi sokakta geçirdi. İlk belirlemelere göre Doğanyol'da 4 kişi hayatını kaybederken felaketin boyutu sabah saatlerinde drone ile havadan çarpıcı bir şekilde görüntülendi.

10:02 -

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremin boyutları hava aydınlanınca ortaya çıktı. Malatya'nın Doğanyol ilçesinde birçok vatandaş geceyi sokakta geçirirken, havadan görüntülenen ilçede özellikle kerpiç yapıların depremden yıkıldığı görüldü.

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası Malatya'nın Doğanyol ilçesinde 4 kişi öldü, 100’e yakın vatandaş yaralandı. Günün aydınlanması ile birlikte depremin boyutları da ortaya çıktı. Gökçe Mahallesinde çok sayıda evde ciddi hasar meydana gelirken, vatandaşlar geceyi sokaklarda geçirdi.

Deprem anında yaşadıkları korkuyu anlatan Doğanyollular, hasar gören evlerine girmeye korktuklarını söylediler. Dışarıda yaktıkları ateş ile sabahlayan vatandaşlar, bu kadar şiddetli bir depremi daha önce yaşamadıklarını belirttiler.

Depremin vurduğu Doğanyol, havadan görüntülenirken özellikle kerpiç yapıların büyük hasar gördüğü ortaya çıktı. (İHA)

İLGİLİ HABERDeprem sırasında kalp krizinden öldüDeprem sırasında kalp krizinden öldü İLGİLİ HABERElazığ depreminden 2 bina daha çöktüElazığ depreminden 2 bina daha çöktü

 

Son güncelleme: 10:05 25.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more