Sözcü Plus Giriş

Dolunay görüntüsüyle büyüledi!

İstanbul’da akşam saatlerinde beliren dolunayın görüntüsü, megakentin güzelliğiyle birleşince görenleri mest etti. Adana'da da akşam saatlerinde yükselen dolunay, güzel görüntüler oluşturdu.

23:41 -

İstanbul'da akşam saatlerinde dışarıyla çıkan vatandaşlar, akşam saatlerinde belirlen dolunay manzarasının keyfini yaşadı.

İstanbul manzarasıyla birleşen dolunay görüntüsü görenleri kendine hayran bıraktı. Dolunayın önüne zaman zaman bulutların gelmesi kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Adana’da da akşam saatlerinde ortaya çıkan dolunay, büyüklüğü ve parlaklığıyla ilgi çekti. gözlenen dolunay adeta geceyi aydınlattı.

Dolunay, bulutsuz hava ile gökyüzünde buluşunca, çıkan güzel görüntü karşısında Adanalı vatandaşlar kısa bir sürede olsa dolunayı seyretti.

Elazığ'da da ayın kızılımsı anı kartpostallık manzara oluşturdu. Kentte dolunayın muhteşem anını görmek isteyenler ise tarihi Harput Mahallesi'ne çıkarak o anları cep telefonları ile kaydetti.

Keban ilçesinden ailesi ile birlikte gelerek tarihi ana şahit olduklarını ifade eden İbrahim Akbulut,çocuklarla geldiğini, ayın kendilerini etkilediğini söyledi.

Şehir manzarası ile birlikte ayın çok güzel olduğunu dile getiren Mustafa Berat Işık ise, “İlk önce ay kırmızıydı. Daha iyi bir şekilde görelim diye Harput'a çıktık” diye konuştu. İHA

İLGİLİ HABERAy tutulması saat kaçta? Parçalı ay tutulması bu gece Türkiye'den izlenecek mi?Ay tutulması saat kaçta? Parçalı ay tutulması bu gece Türkiye'den izlenecek mi?
Son güncelleme: 23:53 05.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more