Sözcü Plus Giriş

Düğün salonları açılacak mı? Düğün salonlarının açılış tarihi belli mi?

Normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte düğün salonlarının da yeni değerlendirmeler sonrasında önümüzdeki süreçte açılması bekleniyor. Türkiye’deki corona virüsü önlemleri gereği kapatılan düğün salonlarının ne zaman açılacağı henüz belli olmadı. İşte normalleşme sürecinde düğün salonlarına dair detaylar...

Güncellenme: 12:38, 08/06/2020
Düğün salonları açılacak mı? Düğün salonlarının açılış tarihi belli mi?

Virüs salgını hafiflerken önlem için kapanan birçok işletme açılmaya başlandı. Evlilik hazırlığında olan çiftler ise düğün salonlarının ne zaman açılacağını merak etmeye başladı. Düğün salonlarının açılış tarihine ilişkin henüz alınmış bir karar bulunmuyor. İşte merak edilenler…

DÜĞÜN SALONLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Düğün salonlarının ne zaman açıladığı henüz belli olmadı. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, yakın zamanda kapalı alanlarda düğün yapılmasının mümkün görünmediğini belirtti.

Özlü, şunları söyledi: Geldiğimiz nokta itibarıyla eskiden olduğu gibi kapalı mekanlarda, kalabalık, sosyal mesafeyi koruyamadan düğün yapma olasılığı pek yok. Yakın zamanda da böyle bir noktaya gelebileceğimizi düşünmüyorum.

600 KİŞİLİK SALONA 250 KONUK ALINACAK

Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası, solanlarda uyulması gereken hijyen kurallarını salon işletmecileriyle paylaştı. Düğünlerdeki kalabalık 8 veya 10'ar kişilik masalar, 4 kişiyle sınırlandırılacak. 600 kişilik salonlarda 200-250 konuk yer alacak.

1.5 METRELİK ÇUBUKLARLA HALAY ÇEKİLECEK

Salon işletmecileri halay, horon oynamak isteyen konuklar için farklı bir uygulama sunacak. Sosyal mesafeyi korumak amacıyla 1.5 metre uzunluğundaki çubuklar hazırlayan işletmeciler, halay ya da horon müziği çaldığında bu çubukları konuklarına verecek. Halay çekmek isteyenler çubukların ucundan tutup, sosyal mesafeye uyarak eğlencelerini sürdürecek.

TAKI TÖRENİ İÇİN SANDIK

Takı töreni sırasında gelin ile damadın yanına sandık yerleştirilecek ve davetliler üzerine adını yazdığı zarfın içerisinde takısını sandığa bırakacak. Bu sırada gelin ve damada tokalaşma ya da sarılma yapılmayacak. Düğün boyunca gelin ve damada, yakınlarına yaklaşmaları halinde maske takılması önerisi yapılacak.

Yayınlanma Tarihi:09:21,