Dün kesinti yaşanmıştı! Bugün ise doğalgaz patlaması!

Uşak’ta, üç evde doğal gaz patlaması meydana geldi. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, bir yaralının taşındığı, bir dairenin yandığı ve vatandaşların panikle sokaklara çıktığı görüldü. Çevre binaların ve araçların da çok büyük hasar aldığı görüntülere yansıdı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, Uşak'ta şehrin iki ayrı noktasında üç evde doğal gaz patlaması meydana geldi. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, bir yaralının taşındığı, bir dairenin yandığı ve vatandaşların panikle sokaklara çıktığı görüldü. Çevre binaların ve araçların da çok büyük hasar aldığı görüntülere yansıdı.

Tanıklar, Uşak’ta dün doğalgaz kesintisi olduğunu, şehre gaz verilmesinden sonra da patlamaların yaşanmış olmasına dikkat çekti.

“EKİPLER GELMEDEN İŞLEM YAPILMAMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR”

Uşak Valiliği'nden olaya ilişkin yapılan açıklamada, “Bildiğiniz üzere ilimizde doğal gaz ana boru hattında meydana gelen hasar giderilmiştir. İlimizin tamamına doğal gaz verilmesi için UDAŞ ekipleri görevlendirilmiştir. Bina girişlerindeki servis kutularında kurulum işlemleri, UDAŞ ekipleri tarafından gerçekleştirilmekte ve gerekli kontroller yapılmaktadır. Bu süreçte vatandaşlarımızın ekipler gelmeden herhangi bir işlem yapmamaları önemle rica olunur. Tehlikeye mahal vermemesi için uzman ekipler beklenmeli ve herhangi bir durumda Alo 187 aranmalıdır.” denildi.

“OCAĞINIZIN AÇMA KAPAMA DÜĞMELERİNİ KAPALI TUTUNUZ”

Uşak’ta doğal gaz dağıtımını gerçekleştiren UDAŞ Uşak Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada ise, “Şehre gaz tedariki yeniden sağlanırken can ve mal güvenliğiniz için aşağıdaki adımları takip edin. Servis kutusu regülatörlerini kendiniz açmayınız. Ocağınızın açma kapama düğmelerini kapalı tutunuz. Evinizi sık sık havalandırın, şüpheli bir durumda 187 acil çağrı hattını arayın” uyarısı yapıldı.

Rize'de korkutan yangın İlginizi Çekebilir Rize'de korkutan yangın

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...