Durak: İmamoğlu’nun istikbali çok parlak

“Ekrem Başkanı tuzağa düşürmek isteyenler olacaktır” diyen Adana eski Belediye Başkanı Aytaç Durak, İBB Başkanı İmamoğlu’yla bir araya geldi.

Durak: İmamoğlu’nun istikbali çok parlak

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne 5 farklı partiden girerek 5 kez seçilip halk arasında ‘Efsane Başkan' lakabını alan deneyimli siyasetçi Aytaç Durak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Yenikapı'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde bir araya geldi.

İŞİN SIRRI, HALKA HİZMET

İmamoğlu'nu geleceğin en parlak siyasetçisi olarak gördüğünü belirten Durak, görüşmede İmamoğlu'na siyasi tavsiyelerde bulundu. Durak, “ Ekrem İmamoğlu'nun istikbali çok parlak. Ona tuzak kurmak isteyenler olacaktır. Kendisine tavsiyelerde bulundum. ‘16 milyonun hizmetindeyim' diyor, bir de ‘Siyasi partiler hizmet için amaç değil araçtır' diyor. Bu iki cümleyi ilk kullananlardan biridir Ekrem İmamoğlu. Ona katkıda bulunmak istiyorum. 5 farklı partiden 5 kez başkan seçilirken hep halka yaslandım. Bu 5 dönemin 3'ünde belediye meclisinde muhalefet çoğunluktaydı. Ekrem İmamoğlu'na da İstanbul halkının gücü her engeli aşmasına yeter. Bu işin sırrı halka hizmet etmek” dedi.

Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde bir araya gelen Durak ve İmamoğlu bol bol sohbet etti.

KUMPASLAR ÇOK OLUR
Başından geçen kumpasları hatırlatarak Ekrem İmamoğlu'na dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunduğunu anlatan Durak sözlerine şöyle devam etti: “Türk siyasetinde Özal'dan sonra belki de İmamoğlu en parlak siyasetçi olarak tarihe geçecektir yeter ki hata yapmasın. Kumpaslar çok olur. Benim başımdan 4 kumpas geçti. İmamoğlu ile görüşmek isteme sebebim onun tuzaklara düşmeden sadece İstanbul halkıyla partiler üstü hizmet etmesi” dedi.