Bugün EBA’da hangi dersler var? 16 Ekim EBA TV ders programı ve saatleri…

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile uzaktan eğitimini sürdüren öğrenciler için günün ders progamı ve canlı ders saatleri belli oldu. Pandemi nedeniyle okulların geç açılmasıyla EBA kullanımı da yaygınlaştı. Öğrenciler sınav hazırlıkalrını TRT EBA TV ve EBA platformu üzerinden gerçekleştiriyor. İşte 16 Ekim tarihli derslerin programı...

Bugün EBA’da hangi dersler var? 16 Ekim EBA TV ders programı ve saatleri…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geliştirilen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden eğitim devam ediyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri her gün belirli saatlerdeki canlı dersler katılabiliyor. Öğrenciler EBA sistemi üzerinden okulların özel oluşturduğu canlı ders saatlerini T.C kimik no ile sorgulayarak takip edebiliyor.

16 EKİM EBA TV DERS PROGRAMI VE CANLI DERS SAATLERİ

İLKOKUL

ORTAOKUL

LİSE

EBA'DA CANLI DERSE NE ZAMAN KATILABİLİRİM?

Canlı dersinize, dersinizin başlangıç saati geldiğinde katılabilirsiniz. “Katıl” düğmesi, dersiniz aktif olduğu sürece görünecektir. Süre dolmadığı sürece, geç kalsanız bile dersinize katılabilirsiniz. Ancak dersin süresi bittiğinde derse katılamazsınız.

Canlı dersinize 10 dakika kala EBA’ya giriş yaptığınızda karşınıza dersinizin başlama saatini bekleyeceğiniz ekran çıkmaktadır. Ders saati geldiğinde “Derse Katıl” düğmesine tıklayarak öğretmeninizin dersi başlatmasını bekleyebilirsiniz.

TÜM GÜNLERİN DERS PROGRAMI

Aşağıdaki linklere tıklayarak tüm günlerin ders programlarına erişebilirsiniz.

İLKOKUL

ORTAOKUL

LİSE

EBA TV CANLI YAYIN LİNKLERİ

Aşağıdaki linkler üzerinden okul seviyenizi seçerek EBA TV canlı yayınlarına erişim sağlayabilirsiniz.

EBA TV İLKOKUL İZLE

EBA TV ORTAOKUL İZLE

EBA TV LİSE İZLE