Ecrin bebek aranırken böyle ağlamıştı… Cinayette flaş gelişme!

Samsun'da geçen yıl evinin önünden kaybolan ve bulunan kafatası ile kemik parçalarına yapılan DNA testi ile öldüğü kesinleşen 1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz olayı ile ilgili gözaltına alınan 6 kişinin sorguları tamamlandı. Savcılık ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilenlerin aralarında minik Ecrin'in kaybolduğu günlerde ağlarken görüntülenen üvey babaanne ile üvey babasının da bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Ecrin bebek aranırken böyle ağlamıştı… Cinayette flaş gelişme!

Vezirköprü’nün Alancık Mahallesi’ndeki evlerinin önünde oynarken 7 Mayıs 2019’da kaybolan 1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz’ı aile üyeleri ile mahalle sakinleri aramış, sonuç alınamayınca  da olay jandarmaya bildirilmişti. Minik Ecrin’in kaybolduğu köye 6 kilometre uzaklıkta ormanlık arazideki dere yatağında, 27 Mayıs’ta ayakkabı ve giysi parçası ile kafatası ve kemik parçaları bulunmuştu.

13 AYRI BİLİRKİŞİ RAPORU HAZIRLANDI

Soruşturma kapsamında 13 ayrı bilirkişi, rapor hazırladı. 11 şüpheliye iletişim dinlemesi yapıldı. 28 şüpheliye ait 20 bin 118 satırdan oluşan telefon kaydı incelendi. Soruşturma kapsamında yapılan telefon dinlemesi sırasında bazı şüphelilerin ‘fuhşa teşvik’ suçunu işledikleri yönünde şüphe uyandıran deliller elde edilmesi üzerine soruşturma bu iddialarla ilgili olarak da genişletildi.

Her türlü ihtimalin göz önünde tutulduğu savcılık soruşturması kapsamında dün ‘kasten öldürme’ suçundan üvey babaanne Hacer Kurnaz ve üvey amca Ö. K., ‘fuhşa teşvik’ suçundan H. S., H. Ö., M. Y., ‘kasten öldürme ve fuhşa teşvik’ suçlarından da üvey baba Deniz Kurnaz olmak üzere 6 kişi gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi. Ayrıca aralarında anne Sevcan Kurnaz’ın da bulunduğu 17 kişi soruşturma kapsamında ifade verdi.

(FOTO: DHA)

ÜVEY BABAANNE İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Üvey babaanne Hacer Kurnaz. olay sonrasında verdiği ilk ifadesinde küçük çocuğun son olarak üvey amcası Ö. K. ile gittiğini söylediği ancak şimdiki ifadesinde değişiklik yaptığı belirtildi. Hacer Kurnaz, Ecrin Kurnaz’ın üvey amcası Ö. K. ile eve geldikten sonra amcanın yalnız başına evden ayrıldığını evde kalan küçük çocuğa ise daha sonra ne olduğunu bilmediğini söyledi.

Üvey babaanne Hacer Kurnaz (FOTO: DHA)

Üvey amca Ö. K. ise ifadesinde minik Ecrin’in altına yapması üzerine araziden eve geri geldiklerini ardından kendilerine ait büyükbaş hayvanları bulmak için evden ayrılıp araziye tek başına gittiğini söyledi. Ö. K., küçük çocuğa ne olduğu ile ilgili hiçbir şey bilmediğini belirtti. Üvey baba Deniz Kurnaz ise Ecrin’e ne olduğu ile ilgili hiçbir bilgisinin olmadığını ifadesinde dile getirdi.

Üvey baba Deniz Kurnaz (FOTO: DHA)

”EŞİM BENİ PARA KARŞILIĞINDA SATTI”

Anne Sevcan Kurnaz ise kızının ölümüyle ilgili hiçbir bilgisinin olmadığını belirtip eşi Deniz Kurnaz’ın kendisini başka erkeklere para karşılığında sattığını iddia etti.

TUTUKLANDILAR

6 kişi 8 saat süren savcılık ifadesinin ardından nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Üvey babaanne Hacer Kurnaz ‘ihmali davranışla kasten adam öldürme’ suçundan, üvey baba Deniz Kurnaz ise aynı suçtan serbest bırakılırken ‘fuhşa teşvik etmek, yaptırmak, aracılık etmek’ suçundan tutuklandı. H. S. ve M. Y. de ‘fuhşa teşvik etmek, yaptırmak, aracılık etmek’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Üvey amca Ö. K. ile H. Ö. ise serbest bırakıldı. (DHA)

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...