Ekim ayı evde bakım maaşı yatan iller belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, evde bakıma muhtaç yaşlı ve engelli tanıdığı olan kimselere evde bakım maaşı ödemesi yapıyor. İl il yatırılan maaşlar, e devlet üzerinden kontrol ediliyor.

Ekim ayı evde bakım maaşı yatan iller belli oldu

Ekim ayında evde bakım maaşı yatacak olan iller arasında;  Aksaray, Tokat, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Ordu, Kırklareli, Diyarbakır, Edirne, Zonguldak, Mersin, Konya, Şanlıurfa, Tekirdağ, Aydın, Manisa, Uşak, İstanbul, Denizli, Bilecik, Adıyaman, Samsun, Antalya, Hatay, Kayseri, Bursa, İzmir, Giresun, Adana, Balıkesir, Bolu, Sakarya, Osmaniye, Çanakkale, Karabük yer alıyor.

15 Ekim itibariyle, Tokat, Karabük, Hatay, Aksaray, Antalya, Afyonkarahisar, Sakarya, Şanlıurfa, Zonguldak, Konya, Samsun, Mersin, İstanbul, Manisa, Denizli, Bilecik, Ordu, Erzurum, Kars, Balıkesir, İzmir, Çanakkale ve Uşak illerinde evde bakım maaşları hesaplara geçti.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Foto: Shutterstock

EVDE BAKIM MAAŞI NASIL ÖĞRENİLİR?

Evde Bakım maaşı ödemeleri sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir.

https://www.turkiye.gov.tr/aspb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu linkine tıklayın.

Eğer e-devlet siteminde kimlik doğrulaması yapmadıysanız otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Sisteme giriş yapmak (kimlik doğrulaması yapmak) için gerekli bilgiler TC kimlik numarası ve e-devlet şifresidir.

Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Bilgileri eksiksiz girdikten sonra giriş yapıp otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfadan evde bakım maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.