Ekrem İmamoğlu’ndan önemli açıklamalar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisi için “Asla Türkiyeli hissedemiyor” diyen Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’e, “Terör örgütlerinin peşinde koşan insanlar benim milli duygularımı ölçemez” yanıtını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu.
İmamoğlu, canlı yayında Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı.

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Karagül'ün sosyal medya hesabından yaptığı, “Yine Atina'yı sevindirmiş. Ayasofya'nın açılması için; ‘Gerek yok' gibi bir şeyler zırvalamış. Asla Türkiyeli hissedemiyor” paylaşımına ilişkin konuşan İmamoğlu, “Terör örgütlerinin peşinde koşan insanlar benim milli duygularımı bırakın ölçmeyi ağzına almayı bile haddi olamaz. Onlar zavallılar. Geçmişte terör örgütleriyle yan yana duran, başta FETÖ olmak üzere, insanlar bize yorum yapamazlar” ifadesini kullandı.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

* İstanbul çok önemli bir kent. Yakında bir yılımız dolacak.  Üç aydır pandemiye odaklıyız. Belediyeciliği bir kenara koyup, ihtiyaçlara ve sosyal yardımlara odaklandık. Dokuz aylık belediyeciliğimizde iş ürettik. Büyük bir anlayış değişimine kavuştu İstanbul. Şeffaf bir İstanbul olacak dedik. Her gün İBB konuşuluyor. İstanbul’la ilgili bu kadar bilginiz var mıydı?

* Şeffaflık, adalet var. İstanbul Türkiye’nin motor gücü. Her kuruşun hesabını vereceğiz dedik. Her şeyimiz toplumun önünde. Devlet her gün bizi denetliyor.

* Ciddi bir akıl tutulması var. Hedef hizmet etmek. Engelleme, işe mani olma kredi onaylamama var. Ne ben, ne Mansur Bey buna sığınacak değiliz. Altyapı konularında çare üretiyoruz, finansman buluyoruz, bulacağız.

AYASOFYA AÇIKLAMASI

* Ayasofya, 1500 yıllık tarihi bir emanet. Orada ezan-ı şerifimiz okunuyor her vakitte. İslami eserlerin sunulduğu külliye tarafı var. Turizmin dip yaptığı, yüz binlerce insanın işsiz kaldığı bir ortamda bu tartışmayı açmak niye? Türkiye’nin gündemi değil.

* Cumhurbaşkanının bu konuda seçimden önce açıklaması var. Bu süreci siyasallaştırıp siyasi zeminde konuşan, ister başka partiden ister benim partimden olsun, sürece ihanet eder.

İSTANBUL’A YENİ TAKSİ SİSTEMİ

“Bunu şu an İstanbullu da ilk defa duyuyor” diyen İmamoğlu, taksilerle ilgili başlatacakları yeni sistemi tanıttı.

İstanbul'a 5 bin yeni sarı taksi kazandıracaklarını vurgulayan İmamoğlu, şöyle konuştu:

* Prensipleri var; elbise tek tip olacak, 3 vardiya çalışacak. Herkes istediği gibi hareket edemeyecek. Elektronik sistemle donatıyoruz bu 5 bin taksiyi. QR koduyla, İstanbulkart'la beraber taksi paranızı ödeyeceksiniz.

* Hem taksi eksiğini gidereceğiz hem de bir taksi modeliyle aslında piyasayı dengede tutacağız. Bir nevi İstanbul'a özgü taksi üretimine de start vermiş olacağız bu çalışmayla. Bizim burada koruyacağımız alan, İstanbullu olacak.

Ekrem İmamoğlu açıkladı: 1-2 günde gerçekleştirdik! İlginizi Çekebilir Ekrem İmamoğlu açıkladı: 1-2 günde gerçekleştirdik!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...