El Bab’da bombalı saldırı: 19 ölü, onlarca yaralı

Fırat Kalkanı bölgesinde yer alan Suriye'nin El Bab ilçesinde gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a, yaralıların sayısı ise 82’ye yükseldi. Saldırı anı güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi.

Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki El Bab ilçesinde bomba yüklü bir kamyon infilak ettirildi. Sivil savunma yetkilileri, patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 19’a yükseldiğini, yaralı sayısının da 82’ye ulaştığını duyurdu.

Yetkililer bazı yaralılarının durumunun ağır olduğunu ve ölü sayısının artmasından endişe edildiğini ifade etti.

Olay yerine gelen sivil savunma ekipleri, patlama sonrası çıkan yangına müdahale ederek alevleri söndürdü ve enkaz altında kalanları çıkardı.

Patlama sonucu 2 bina tamamen yıkılırken, 8 bina kısmen zarar gördü. Patlamada ayrıca en az 7 sivil aracın kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Yerel kaynaklara göre patlayan araç ilçe dışından gelerek caddeye girdi. Bir süre bölgede ilerleyen bomba yüklü kamyon büyük bir gürültüyle patladı. Caddedeki çoğu güvenlik kamerasının patlama nedeniyle kullanılmaz hale geldiği belirtildi. (İHA)