Sözcü Plus Giriş

Elazığ’da meydana gelen 6.8'lik depremin ardından enkaz altında kalan Dürdane ve Zülküf Aydın çiftini altında kaldıkları enkazdan kurtaran Mahmud el Osman, o anlarla ilgili konuştu.

3 ay önce Hatay'dan Elazığ'a gelen Fırat Üniversitesinde Makine Mühendisliği hazırlık okuyan Mahmud El Osman (22), şu ifadeleri kullandı:

* Deprem anında spor salonundaydım. Deprem olduğunda dışarı çıktım daha sonra binanın oraya gittim. Sesler duydum. daha sonra binaya girdim. Bir ses duyduğumda 2 kişi çağırdım sonra girdik. Ev eşyalarını falan çıkardık. Daha sonra kadının üzerine düşen betonları ellerimle kaldırmaya çalıştım ve kadının bacaklarının üzerine düşen betonları ellerimle kaldırarak olduğu yerden çıkardım.

“SÖYLEYECEK KELİME BULAMIYORUM”

Enkazdan nasıl kurtulduklarını anlatan Zülküf Aydın, ise şu açıklamalarda bulundu:

* Elhamdülillah çok şükür Mahmut'un çabaları Allah'ın izniyle önce eşimi sonra da beni olay yerinden çıkartan Mahmut arkadaşımız, Allah razı olsun kendisinden.

* Kendisi Suriyeli, ailesi İdlib'de burada kendisi öğrenci olarak okuyor ama ailesi burada değilmiş bende onun için ayrı bir üzüntüdeyim. Söyleyecek kelime bulamıyorum. Kendisi AKUT'a ve diğer devlet kuruluşlarına da yardımcı oldu. (İHA)

İLGİLİ HABERProf. Görür'ün deprem olabilir dediği ilçeye yüksek katlı binalar yapıyorlarProf. Görür'ün deprem olabilir dediği ilçeye yüksek katlı binalar yapıyorlar İLGİLİ HABERSon dakika... Elazığ depreminde 38 kişi öldü, 1607 kişi yaralandıSon dakika... Elazığ depreminde 38 kişi öldü, 1607 kişi yaralandı

 

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more