Sözcü Plus Giriş

Elazığ Valiliği’nden depremle ilgili önemli açıklama

Elazığ Valiliği tarafından deprem sonrasında oluşan olumsuzluklarla ilgili talep, istekler ve ayrıca evlerdeki hasar tespiti ile ilgili müracaatlar konusunda bilgilendirme yapıldı.

Güncellenme: 22:29, 26/01/2020
Elazığ Valiliği’nden depremle ilgili önemli açıklama

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* İlimizde 24 Ocak günü saat 20.55’te meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından İçişleri Bakanlığımızın Afet ve Acil Durum Eylem Planı doğrultusunda Valiliğimiz bünyesinde Kriz Merkezi oluşturulmuş gerekli planlama ve çalışmalar başlatılmıştır.

* Bu süreçte vatandaşlarımız deprem sonrası oluşan olumsuzluklarla ilgili talep ve isteklerini ayrıca evlerindeki hasar tespiti ile ilgili müracaatlarını Valiliğimiz ‘Açık Kapı’ birimine yapabilirler.

* Aynı zamanda Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz tarafından da alınan hasar tespit müracaatları, kısa sürede etkili bir şekilde neticelendirmek için hem il merkezinde hem de ilçelerimizdeki vatandaşlarımız şahsen veya valiliğimizin 0 424 2374599 numaralı telefonunu arayarak iletebilirler. (İHA)

 

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Elazığ depreminde 38 kişi öldü, 1607 kişi yaralandıSon dakika... Elazığ depreminde 38 kişi öldü, 1607 kişi yaralandı İlginizi ÇekebilirProf. Görür'ün deprem olabilir dediği ilçeye yüksek katlı binalar yapıyorlarProf. Görür'ün deprem olabilir dediği ilçeye yüksek katlı binalar yapıyorlar