Emniyet’ten ’65 yaş üstü’ mesaisi!

Türkiye genelinde "corona virüsü" tedbirleri kapsamında kısıtlamalar getirilirken, emniyet ekipleri sokakta bulunan yaşlı vatandaşlara kimlik kontrolü yaptı.

Emniyet’ten ’65 yaş üstü’ mesaisi!

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı saran “corona virüs” salgını sonrasında ülkeler birer birer tedbirler almaya başlarken, virüsün Türkiye’de görülmesi sonrasında ülke genelinde alınan tedbirlerle vatandaşların kalabalık ortamlarda bulunmaması ve zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları için çağrılar yapıldı.

Tedbirler çerçevesinde kafe, müzikli restoran, pastane ve benzeri yerlere yapılan kısıtlamaların ardından son olarak 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmalarına kısıtlama gelmişti.

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan tedbirlerle virüsün yayılmasının önüne geçilmeye çalışılırken, sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile virüs yokmuşçasına hareket eden vatandaşlar, Ankara Ulus’ta bulunan balıkçı ve sebzeci halini boş bırakmadı. Ulus’a gelen vatandaşların kalabalık içerisinde alışveriş yapmaları dikkat çekti.

POLİS EKİPLERİ, 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde bulunan valiliklere gönderilen genelgeyle 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkmalarına kısıtlama gelmişti.

Bu kapsamda, Emniyet Genel Müdürlüğü Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, başkentin en kalabalık noktalarında gördükleri yaşlı vatandaşlara kimlik kontrolü yaptı. (İHA)

TEB'den corona virüsü uyarısı: Bilinçsiz ilaç kullanmayın! İlginizi Çekebilir TEB'den corona virüsü uyarısı: Bilinçsiz ilaç kullanmayın!

Ankara Çin Corona Emniyet İçişleri Bakanlığı Sağlık Sağlık Bakanlığı teb Türkiye