Sözcü Plus Giriş

Engin Özkoç kimdir? Engin Özkoç kaç yaşında ve nerelidir?

CHP Grup Başkanvekili olan Engin Özkoç, siyasete CHP Gençlik Kolları'nda başlamıştır. Sakarya'da Belediye Başkan Yardımcılığı ve 4 dönem Belediye Meclis üyeliği de yapan Engin Özkoç'un hayatı hakkındaki bilgileri sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz.

17:42 -
Engin Özkoç kimdir? Engin Özkoç kaç yaşında ve nerelidir?

Son olarak TBMM’deki konuşmasıyla gündeme gelen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un kim olduğunu detaylı olarak biyografi kısmından görebilirsiniz. İşte Engin Özkoç’un hayatı…

ENGİN ÖZKOÇ KİMDİR?

Engin Özkoç, 5 Şubat 1962’de Sakarya'nın Kayalar Memduhiye Köyü'nde doğdu. İlkokulu Memduhiye Köyü’nde, ortaokul ve liseyi merkez ilçe Adapazarı'nda okudu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

Siyasete CHP Gençlik Kolları'nda başlayan Engin Özkoç, Sakarya'da Belediye Başkan Yardımcılığı ve 4 dönem Belediye Meclis üyeliği yaptı. Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Özkoç, 2011 Genel Seçimlerinde elde ettiği başarıyla Sakarya'nın 34 yıl aradan sonra Meclis'e gönderdiği ilk CHP'li vekil oldu.

24. Dönemde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesiydi. CHP TBMM Grup Yönetiminde yer aldı. 24. ve 26. Dönem CHP Sakarya Milletvekili olan Özkoç, CHP Grup Başkanvekilliği görevini yürütüyor.

İLGİLİ HABERSon dakika... Meclis'te vekiller birbirine girdiSon dakika... Meclis'te vekiller birbirine girdi
Son güncelleme: 17:45 04.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more