Sözcü Plus Giriş

Enkazdan kurtarılan İnci Okan: Bacaklarımı yavaş yavaş hissetmeye başladım

İzmir'de 16 yaşındaki İnci Okan, depremin 17. saatinde enkazdan kurtarılmıştı. Okan, tedavi gördüğü hastaneden bir video paylaşarak, durumu hakkında bilgi verdi.

Güncellenme: 17:56, 02/11/2020

16 yaşındaki İnci Okan, depremin 17. saatinde enkazdan kurtarılmıştı. Ona ilk yardım elini uzatan Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Personeli Edanur Doğan olmuştu.

İlk olarak damar yolu açmış, ardından onu sakinleştirmek için elini tutmuştu. İnci Okan, yapılan müdahalenin ardından sağ olarak kurtarılmıştı.

Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisi devam eden Okan, sosyal medyadan bir video paylaşarak durumunun iyiye gittiğini söyledi.

“EN KISA ZAMANDA ARANIZA DÖNMEYE NİYETLİYİM”

Tedavi gördüğü hastaneden bir video çeken Okan, “Şimdi hastanedeyim, durumum iyiye gidiyor. Bacaklarımı yavaş yavaş hissetmeye başladım. Yardımı dokunan herkese çok teşekkür ederim. Destek olduğunuz için de teşekkür ederim. En kısa zamanda aranıza dönme niyetiyle buradayım. Hoşça kalın” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirBakan Koca ve UMKE personeli Edanur Doğan, enkazdan kurtarılan İnci'yi ziyaret ettiBakan Koca ve UMKE personeli Edanur Doğan, enkazdan kurtarılan İnci'yi ziyaret etti İlginizi Çekebilirİzmir'de 16 yaşındaki İnci böyle kurtarıldıİzmir'de 16 yaşındaki İnci böyle kurtarıldı
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more