Erdoğan: Salgın yatay seyre geçmeye başladı

Video konferans ile toplan AKP MYK toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgın yatay seyre geçmeye başladı. Bayram sonrası normal hayata geçmeyi hedefliyoruz." dedi. Erdoğan, salgının ekonomik sonuçları itibarıyla İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük kriz haline dönüştüğünü ifade etti.

Erdoğan: Salgın yatay seyre geçmeye başladı

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Toplantıda parti kurmaylarına corona virüsüyle mücadelede gelinen son nokta hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak, dünyanın tamamı gibi, corona virüs salgını ile yoğun bir mücadele içindeyiz.” dedi.

Gelinen noktada salgının yatay seyre geçmeye başladığını ifade eden Erdoğan, “Bayram sonrası normal hayata geçmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu

İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDAN SONRAKİ EN BÜYÜK KRİZ

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

* Temelde bir sağlık sorunu olan bu salgın, ekonomik sonuçları itibarıyla İkinci Dünya Savaşı’ndan sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür.

* Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz.

* Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir.

TÜRKİYE’NİN YENİDEN YAPILANMANIN MERKEZİNDE YER ALMA FIRSATI VAR

* Türkiye, İkinci Dünya Savaşından beri ilk defa, küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer alma fırsatı elde etmiştir.

* Bu imkanı değerlendirebilmenin yolu şimdiden fikri ve fiziki hazırlıklarımızı yapmaktan geçiyor. AK Parti olarak bizim de hem kendi siyasi gündemimiz, hem milletimizin beklentileri doğrultusunda sıkı bir hazırlık yapmamız gerekiyor.

* Her bir başkanlığımız kendi sorumluluk alanında salgın sonrasında dünya ve Türkiye analizi yaparak artılarımızı ve eksikliklerimizi tespit etmelidir.

* Ülkemizin son 18 yılındaki her büyük adım gibi yeni dönemin inşasının lokomotifliğini de inşallah yine AK Parti yürütecektir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
AK Parti AKP Corona Cumhurbaşkanı Dünya Ramazan Recep Tayyip Erdoğan Sağlık son dakika TAyyip Erdoğan Türkiye
Loading...