Sözcü Plus Giriş

Yine aynı görüntüler… 35 yolcu çıktı

Corona virüsü tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde Esenyurt’ta bir minibüsten 35 kişi çıktı. Esenyurt'ta yapılan denetimlerde dün bir minibüsten 30 önceki gün ise 37 yolcu çıkmıştı. Metrobüslerde de yoğunluk devam ederken sosyal mesafe unutuldu...

09:48 -

Yeni tip corona virüsü salgınını önleme amacıyla emniyet ekipleri kent genelinde minibüslere yönelik uygulamalarını artırdı. İstanbul’unn Esenyurt ilçesinde de uygulama yapan ekipler içerisinde 12 kişi bulunması gereken bir minibüsü durdurdu. Minibüs içerisinde ayaktaki yolcular dahil toplamda 35 kişi çıktı.

Minibüs sürücüsünde hem hıfzıssıhha kanununa muhalefetten 3 bin 150 lira hem de fazla yolcu taşımaktan 105 lira idari para cezası uygulandı. Esenyurt’ta dün yapılan denetimlerde de bir minibüsten 30 yolcu geçen gün ise 37 yolcu çıkmıştı.

METROBÜS YOĞUN

Sabah saatlerinden itibaren Beylikdüzü ve Avcılar’dan Zincirlikuyu veya Söğütlüçeşme yönüne hareket eden metrobüslere güçlükle binenler ayakta ve sosyal mesafe kuralından uymadan yolculuk etmek zorunda kaldı.

Seferlerin kısa aralıklarla yapılmasına rağmen, metrobüslerde adım atacak yer kalmadı.

 

Haftanın ilk iş gününde D-100 Karayolu’nun Avcılar kesiminde yine büyük yoğunluk görüldü.

Haramidere’den başlayan trafik  Küçükcekmece’ye kadar devam etti.

İLGİLİ HABERBurası İstanbul! 37 yolcu çıktı, şoför bakın ne dedi!Burası İstanbul! 37 yolcu çıktı, şoför bakın ne dedi! İLGİLİ HABEREsenyurt'ta minibüs denetimi... Yine aynı görüntülerEsenyurt'ta minibüs denetimi... Yine aynı görüntüler
Son güncelleme: 10:43 06.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more