Esenyurt’tan dehşete düşüren görüntüler geldi!

İstanbul dün, eşine az rastlanır bir hava saldırısına maruz kaldı. Şimşek ve gök gürültüsüyle başlayan saldırı, yağmur, dolu ve hortumla devam etti. Bir kişinin sel sularında can verdiği Esenyurt'ta toprak kayması meydana geldi. İstinat duvarı araçların üzerine devrildi. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Meteoroloji’nin İstanbul için ‘sarı alarm’la yaptığı uyarının ardından dün kentte kabus yaşandı. Şehrin üzerini kaplayan kara bulutlar, önce görenleri dehşete düşüren şimşeklerini saldı. Ardından kulakları patlatan gök gürültüsüyle bardaktan boşalan bir yağmur boşaldı. Caddeler sokaklar dereye döndü, araçlar mahsur kaldı. Yağış, Boğaz ve çevresinde doluya dönüştü…

Hortum karaya böyle geldi İlginizi Çekebilir Hortum karaya böyle geldi

Yağışla gelen fırtına, Acıbadem’de ağaçları devirdi. Çatalca ve Hadımköy’de ise ancak felaket filmlerinde görülebilecek hortumlar oluştu. Onlarca çatı uçtu, ağaçlar kökünden söküldü, insanlar büyük tehlike atlattı.

(FOTO: DHA)

TOPRAK KAYMASI MEYDANA GELDİ

Çok sayıda su baskını yaşanırken Esenyurt’ta bir de toprak kayması meydana geldi. Kayma ile istinat duvarı, park halindeki araçların üzerine devrildi. Toprak altında kalan araçların kurtarılması için ekipler çalışma başlattı.

(FOTO: DHA)

Bu arada valilik Esenyurt’ta 30-32 yaşlarında bir Suriyeli’nin, sel sularında can verdiğini duyurdu.

(FOTO: DHA)

Son dakika: Sağanaklar sürecek! Meteoroloji İstanbul ve çevresini uyardı... İlginizi Çekebilir Son dakika: Sağanaklar sürecek! Meteoroloji İstanbul ve çevresini uyardı... İmamoğlu: İBB mağdur vatandaşlarımızın yanında olacak İlginizi Çekebilir İmamoğlu: İBB mağdur vatandaşlarımızın yanında olacak

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...