Eski belediye başkanı hastanedeki patlamada hayatını kaybetti

Gaziantep'teki özel hastanenin Covid-19 yoğun bakım ünitesindeki yangında, corona tedavisi gören Nizip Sekili eski Belediye Başkanı ve Nizip Belediye Meclis Üyesi Ali Saffet Kanpolat'ın da hayatını kaybettiği öğrenildi. Kanpolat'ın coronaya karşı verdiği yaşam mücadelesini kazandığı ve eşiyle dün görüntülü konuştuğu ortaya çıktı.

Eski belediye başkanı hastanedeki patlamada hayatını kaybetti

Gaziantep’in Nizip ilçesi Sekili Kasabası’nın eski belediye başkanı olan ve İlçe Belediye Encümen Üyesi Ali Saffet Kanpolat’ın corona virüsü hastalığı nedeniyle verdiği yaşam mücadelesini kazandığı ama meydana gelen patlamada öldüğü ortaya çıktı. Olaydan bir gün önce eşi ile görüntülü konuşan Kanpolat’tan geriye son resimleri kaldı.

BUGÜN SERVİSE ALINACAKTI

Gaziantep’teki özel bir hastanenin COVİD 19 hastalarının tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde meydana gelen patlama ve çıkan yangında ölenlerin arasında bulunan Nizip Sekili kasabasının eski Belediye Başkanı ve İlçe Belediye Encümen Üyesi Ali Saffet Kanpolat yaklaşık 10 gündür yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi verdiği öğrenildi.

Bir kaç gündür durumu iyiye giden Kanpolat, yoğun bakımdan servise alınmaya hazırlık yaparken sabah saatlerde meydana gelen feci olayda hayatını kaybetti.

Foto: İHA / Ali Saffet Kanpolat, 10 gündür süren corona mücadelesini kazandı ancak patlamada yaşamını yitirdi.

KAVUŞMAYI BEKLERKEN ÖLÜM HABERİ GELDİ

Meclis Üyesi Kanpolat’ın görüntülü telefon ile eşi Firdevs Kanpolat ile görüştüğü durumunun iyi olduğunu söylediği ortaya çıktı. Bir kaç gün içerisinde servise alınması beklenen Kanpolat’ı yeniden görmek ve kavuşmak için gün sayan ailesinin sabah gelen acı haber ile büyük şok yaşadığı öğrenildi. Kanpolat’tan geriye ise olaydan bir gün önce yapılan telefon görüşmesi ile ilgili alınan ekran fotoğrafları kaldı. Kanpolat’ın cenazesi Gaziantep Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak otopsi ve işlemlerinin ardından ailesine teslim edilecek.

“MEYVE SUYU İSTEDİ BENDEN”

Eski belediye başkanının kardeşi Mustafa Kanpolat, ağabeyinin durumunun iyiye gittiğini, en son 2 gün önce cep telefonu ile görüntülü görüştüklerini anlattı. Kardeş Kanpolat, yoğun bakımdan servise alınmaya hazırlanırken patlamada hayatını kaybeden ağabeyinin kendilerinden meyve suyu istediğini dile getirdi. Kanpolat “Durumu iyiydi. Konuşmaya başlamıştı, canlı görüşme yaptık. Hiçbir sıkıntısı yoktu. Bu olayda hayatını kaybetmesiyle büyük şok yaşadık” dedi.  (İHA-DHA)

 

Gaziantep'te bir hastanede oksijen tüpü patladı: 9 kişi hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Gaziantep'te bir hastanede oksijen tüpü patladı: 9 kişi hayatını kaybetti

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
AK Parti canlı cep telefonu Corona Covid-19 Gaziantep Gül Haber Meclis Ölüm patlama Sanko Üniversitesi
Loading...