Sözcü Plus Giriş

‘Evde çalınır’ diye 20 bin lira ile altınlarını yanına aldı; pazarda hırsızların hedefi oldu

İstanbul Sultangazi'de çalınır düşüncesiyle yanından ayırmadığı 20 bin lira ve altınlarıyla pazara giden kadının korktuğu başına geldi. 51 yaşındaki Sohbet Erkun'un altın ve paraları semt pazarında çalındı.

12:42 -

Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde evinin yakınında kurulan semt pazarına giden Sohbet Erkun, evde bulunan 4 adet çeyrek, 1 adet Reşat altın, 1 adet küpe ve 20 bin TL’yi çalınır düşüncesiyle yanına aldı.

Altınları ve parayı çantasında taşıyan Erkun, pazar alışverişini tamamladıktan sonra eve döndü. Erkun eve geldiğinde altın ve paraların çantasında olmadığını fark etti. Çantanın boş olduğunu gören Erkun, semt pazarına koştu ama sonuç alamadı.

Daha sonra polis merkezine giderek altınların ve parasının çalındığını ihbar eden kadın, şüphelendiği bir kadından şikayetçi oldu. Sohbet Erkun’un çantasından çalınan 20 bin TL’nin çalıştığı iş yerinin kapanmasından dolayı tazminatını alan kocasına ait olduğu öğrenildi.

“İÇİM RAHAT OLMADIĞI İÇİN YANIMA ALDIM”

Yaşadığı olayı anlatan Sohbet Erkun, “Sanki başıma bir şey gelecek diye rahat değildim. Daha önce komşularımın evine gece hırsız girmiş paraları çalınmıştı. Bu yüzden evden çıkarken altınları ve parayı yanıma aldım. Sanki o gün de bir şey başıma gelecekti. Yanımda eşimin aldığı yaklaşık 20 bin TL tazminat parası, 4 adet çeyrek altın, 1 adet Reşat altını vardı. Pazara gittim. Pazarın sonuna kadar para bendeydi. Pazardayken çok dikkat ettim. Pazar parasını ayırmıştım.

Namaz vaktini kaçırmamak için acele ettim. Pazardan çıktıktan sonra eve geldiğimde para ve ziynet eşyalarının olduğu çantama baktığımda boş olduğunu gördüm. Çantanın boş olduğunu görünce ağladım. Koşarak pazar yerine gittim. 20 bin lira para ve altınların hepsi çalındı. Pazarın sonunda bir tezgahtan alışveriş yaparken bir kadın vardı yanımda. Şüphelendiğim o kadınla ilgili de karakola giderek şikayette bulundum” dedi.

“AİLEM PARAYI BANKAYA YATIRMAYI DÜŞÜNÜYORDU”

Sohbet Erkun’un oğlu Ayhan Erkun ise “Bize haber verdiler. Pazara koştuk. Pazarın içinde olan bir olay olduğu için tam olarak ispatı zor oluyor. Emniyete ifade verdik. Annemin şüphelendiği bir kadın vardı. Onunla ilgili de şikayette bulunuldu. Ama tam olarak nasıl çalındığını bilmediğimiz için kesin olarak bu da diyemiyoruz.  Şikayette bulunulan kadın ifadesinde Cuma pazarına gitmediğini söylemiş. Bu kadının o gün orada olup, olmadığı telefon sinyallerinden öğrenilebilir.  Haberlerde sık sık görüyoruz.

Aslında ailem yakın bir zamanda parayı bankaya yatırmayı düşünüyorlardı. Babam da yakın dönemde almış tazminatını. Tazminatını aldıktan sonra başımıza böyle bir olay geldi. Evde de o gün kimse olmadığı için annem ‘bizim de başımıza gelmesin’ korkusuyla paraları ve altınları yanına alıyor. Yanına aldıktan sonra da başına böyle bir şey geldi. Evde çalınsa bile bir bulunma ihtimali var. Pazarda çalındığı zaman bulunma ihtimali de kolay kolay olmuyor.” diye konuştu. (DHA)

Son güncelleme: 12:55 23.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more