Sözcü Plus Giriş

Feci olay! Tuvalet ihtiyacı için araçtan indi parçalanmış cesedi bulundu

Adana Ceyhan'da bu sabah akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Birlikte seyahat ettiği arkadaşına tuvalet ihtiyacı olduğunu söyleyip otomobilden inen Mehtap Ateş'in yol ortasında parçalanmış cesedi bulundu. Otomobili kullanan ve arkadaşının cesedini bulan Murat A.'nın ise ne olup bittiğinden haberi yok. Polis genç kadının kazaya kurban gittiği ihtimali üzerinde duruyor.

Güncellenme: 11:23, 01/02/2020

Mehtap Ateş, Konya’dan Adana´nın Ceyhan ilçesine arkadaşı Murat A.’yı görmeye geldi. İddiaya göre; ikili otomobil ile kent merkezine doğru giderken, Ateş, tuvalet ihtiyacının olduğunu söyleyip arkadaşından otomobili durdurmasını istedi.

D- 400 karayolu Çakaldere mevkisinde araçtan inip uzaklaşan Ateş, geri dönmedi. Otomobilde bekleyen Murat A., dönmeyince inip arkadaşını aramaya başladı. Murat A., yolda ceset parçaları olduğunu fark etti.

Kıyafetinden, cesedin arkadaşı Ateş’a ait olduğunu anlayan Murat A., durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, genç kadının kimliği ve üzerine kan bulaşmış fotoğrafını buldu.

Genç kadının kazaya kurban gittiği üzerinde duran polis, olay yerinde incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından Mehtap Ateş’in parçalanmış cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Murat A.’yı ifadesini almak için karakola götüren polis, olayla ilgili soruşturmaya çok yönlü olarak devam ediyor.

Olay yerine gelen polis ekipleri yolu trafiğe kapatmayınca ceset parçalarının üzerinden onlarca araç geçti. Foto: DHA

POLİS YOLU TRAFİĞE KAPATMADI İDDİASI

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin karayolunu trafiğe kapatılmadığı ve bu nedenle cesede ait parçaların üzerinden çok sayıda aracın geçtiği iddia edildi.

Güvenlik şeridi çekmeyen polis, çalışmalarına engel olduğunu ileri sürerek çekim yapan gazetecileri cep telefonuyla görüntüledi. Bu sırada da cesedin yanından ve parçaların üzerinden araçlar geçmeye devam etti. (İHA-DHA)

Yayınlanma Tarihi:09:00,