Sözcü Plus Giriş

Felaketin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı! Köylere metreler kala…

Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda dün başlayan kısa sürede geniş bir alana yayılan yangının boyutu gün ağırınca ortaya çıktı. Havanın kararmasıyla durdurulan helikopterli müdaahle sabahın ilk ışıklarıyla yeniden başlatılırken yangın nedeniyle küle dönen orman ve tarım arazileri havadan görüntülendi.

07:31 -

Dün saat 15.00 itibarıyla tarihi Gelibolu Yarımadası’nda meydana gelen yangın, şiddetli poyrazın etkisiyle kısa sürede etkisini arttırdı.

Havadan ve karadan müdahale edilen yangının yerleşim yerlerine ulaşması ise metreler kala durduruldu. Farklı noktalarda devam eden yangına müdahale ise devam ediyor.

Foto: İHA / Havanın kararmasıyla geri çekilen helikopterler günün ilk ışıklarıyla tekrar müdahaleye başladı.

Yangının boyutu gün ağırınca ortaya çıktı. Ormanlar ve buğday tarlaları adeta küle dönerken, yangın nedeniyle simsiyah örtüyle kaplanan araziler havadan drone ile görüntülendi. (İHA)

İLGİLİ HABERÇanakkale'de korkutan yangın... Dumanlar tüm boğazı kapladıÇanakkale'de korkutan yangın... Dumanlar tüm boğazı kapladı İLGİLİ HABERYöre halkı yaşananları SÖZCÜ'ye anlattı: Jandarma bizi çıkarmasaydı dumandan zehirlenecektik!Yöre halkı yaşananları SÖZCÜ'ye anlattı: Jandarma bizi çıkarmasaydı dumandan zehirlenecektik!

 

Son güncelleme: 09:11 07.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more