Sözcü Plus Giriş

FETÖ’den gözaltına alınan emir subayı, suçlamaları kabul etmedi

İzmir'de FETÖ/PDY'nin 'Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanması'nın deşifre edilmesine yönelik çalışma kapsamında gözaltına alınan Ege Ordu Komutanlığı’nda emir subayı olarak görev yapan muvazzaf binbaşı F.Ö.’nün, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. F.Ö.'nün, ifadesinde, 'mahrem imam'ın ne demek olduğunu bilmediğini söylediği belirtildi.

13:48 -
FETÖ’den gözaltına alınan emir subayı, suçlamaları kabul etmedi

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve MİT Başkanlığı tarafından FETÖ/PDY'nin ‘TSK yapılanması’nın deşifre edilmesine yönelik başlatılan çalışma kapsamında, Ege Ordu Komutanlığı'nda emir subayı olarak görev yapan muvazzaf binbaşı F.Ö., İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda, evinde gözaltına alındı.

F.Ö.'nün, ‘TSK yapılanmasının mahrem imamlarından ve ‘silahlı terör örgütü yöneticisi olma’ suçundan aranan L.Ç. ile ankesörlü telefon, market, büfe gibi noktalardan ardışık arama sistemiyle haberleştiği suçlamalarını kabul etmediği belirtildi.

F.Ö.'nün, ifadesinde, FETÖ/PDY’ye üye olmadığını, mahrem imamın ne demek olduğunu bilmediğini ve herhangi bir telefon da almadığını öne sürdüğü belirtildi. F.Ö.'nün emniyetteki işlemleri sürüyor.(DHA)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more