Sözcü Plus Giriş

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı: Kumar oynamadım, çay içtim

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım'ın, bir eve yapılan baskın sonrası kumar oynarken yakalandığı iddia edildi. Yıldırım, "Çay içerken polis geldi. Kumar oynamıyordum" dedi.

Mehmet ANDAÇ
10:18 -
Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı: Kumar oynamadım, çay içtim

Çanakkale’nin Çan ilçesinde bir ihbarı değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir apartman dairesine düzenledikleri baskında Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım’ın da bulunduğu toplam 9 kişiye kumar oynamak suçlamasıyla 39 bin 375 TL idari para cezası kesti.

Gelecek Partisi İl Başkanı Hüseyin Yıldırım konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Kendisinin ortamda kumar oynamadığını, çay içtiğini belirten Yıldırım şunları söyledi:

BURADA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI YOK

* Sokağa çıkma yasağını ihlal ettiğim ve kumar oynadığım iddiası tamamen gerçek dışıdır. Zira iş yerimin bulunduğu ve ikamet ettiğim Çan ilçesinde corona virüsü tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı hiç ilan edilmemiştir. Olmayan bir yasağın ihlali de söz konusu değildir.

MÜKELLEFİM ÇAY İÇMEYE KARAR VERDİ

* Uzun yıllardır serbest muhasebeci ve mali müşavirlik mesleğini icra ediyorum. Hemşehrilerim tarafından sevilen ve sayılan bir konuma sahibim. Bahse konu olay gecesi muhasebesine baktığım bir mükellefim tarafından çay içmek üzere esnaf arkadaşlarından da bulunduğu bir eve davet edildim. Saat 02.30 sularında davet edildiğim yere intikal ettim. Çay içtiğimiz sırada emniyet güçleri kapıya gelerek işlem yapmak istediler.

HUKUKİ HAKLARIMI KULLANACAĞIM

* Orada tutulan tutanakta da açıkça ifade ettiğim gibi ne öncesinde ne de olay günü kumar oynamış değilim. Hal böyle iken servis edilen bu yalan ve yanlış haber ile şahsımın karalanmak istemesini şiddetle kınıyorum. Ayrıca bu hususta saklı olan tüm hukuki haklarımı da kullanacağım.

İLGİLİ HABERGelecek Partisi Kurucu Çanakkale İl Başkanı kumar baskınında yakalandıGelecek Partisi Kurucu Çanakkale İl Başkanı kumar baskınında yakalandı

 

Son güncelleme: 10:21 03.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more