Gelecek Partisi’nden çarpıcı  asgari ücret paylaşımı

Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanı olduğu Gelecek Partisi, sosyal medya üzerinden dikkat çekici bir paylaşım yaptı. "Arıza var" etiketi ile yapılan paylaşımda asgari ücretlinin maaşında yapılan kesintiler eleştirildi. Video kısa sürede çok sayıda beğeni ve paylaşım aldı.

Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanı olduğu Gelecek Partisi, sosyal medya üzerinden dikkat çeken bir videolu paylaşım yaptı. “Arıza var” etiketiyle yapılan paylaşımda asgari ücretlinin maaşında yapılan kesinti eleştirildi.

“BRÜT MAAAŞIN TAMAMI CEBİNE GİRECEK”

Asgari ücretli bir ailenin evinde yemek yediği görüntülerle başlayan videoda, televizyondaki haber kanalından Türkiye’nin büyüme hızıyla ilgili veriler aktarılıyor.

Ailenin bir süre sonra elektriği kesildiği anların yer aldığı videoda “Evet bu işte bir arıza var. Arıza ne elektrikte ne de bu evde. Brütü 2 bin 900 lira olan asgari ücrette 600 lirayı kesip işçiye 2 bin 300 TL veren bu düzende. Ekonomide yeni bir model gelecek. Asgari ücretlinin cebine brüt maaşının tamamı girecek” ifadeleri yer aldı. Video kısa sürede çok sayıda beğeni ve paylaşım aldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...