Genelgede yer almamasına rağmen alkol satan iş yerleri kapatıldı

Ankara Kurukahveciler ve Kuruyemişçiler Odası Başkanı Aytaç Sevimli, alkol satışı yapan iş yerlerinin kısıtlamalarla ilgili yayımlanan genelgelerde yer almamasına rağmen polis tarafından kapatıldığını belirterek sorunun çözülmesini talep etti.

Kısıtlamalarla ilgili genelgelerde yer almamasına rağmen Ankara’da alkol satışı yapan iş yerleri, sabah saatlerinde polis ekipleri tarafından kapatıldı.

DÜKKANININ KAPATILMASINA İSYAN ETTİ

Dükkanının polis ekiplerince kapatılma anlarını cep telefonuyla kayıt altına alan bir esnaf ise alkol satışı yapan büyük marketlerin kapatılmadığını belirterek “Cumhurbaşkanı dedi ki perakende bakkallar açıktır. Ben ona istinaden açtım. Saat 5’e kadar da eve gitmem gerekiyor. Öyle bir şey yok genelgede. Bana genelgeyi gösterin” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

“KÜÇÜK ESNAF MAĞDUR EDİLİYOR”

Ankara Kurukahveciler ve Kuruyemişçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytaç Sevimli ise genelgede yer almamasına rağmen alkol satan iş yerlerinin kapatıldığını küçük esnafın mağdur edildiğini söyledi.

Sevimli, şunları belirtti:

* Tekel satan küçük esnaf mağdur durumda. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye göre, kuru yemişçi esnafımız cumartesi ve pazar günü saat 10.00 ile 17.00 arasında faaliyet gösterecek.

* Tekel ayrımı genelge içeriğinde yoktur ama sabah kuru yemişçi esnafımız polis eşliğinde dükkanlarını kapatmak zorunda kalmışlardır.

* Büyük marketler alkol satışı yaparken, küçük esnafımız mağdur edilmiştir. Dükkanlarını kapatmışlardır.

* Böyle bir genelge yokken polis memurları tarafından kapatılmıştır. Sorunun çözülmesi gerektiğini düşünüyorum.

* Tekel satan genelge içeriğinde yoktur ama genelgede olmadığı halde dükkanlarımızı kapatmak zorunda kaldık.

* Alkol satan üyelerimiz, temel gıda da satıyor.

Tekel bayileri isyan etti: Salgın bahane, dertleri alkol karşıtlığı İlginizi Çekebilir Tekel bayileri isyan etti: Salgın bahane, dertleri alkol karşıtlığı Tekel bayileri sokağa çıktı: Yasak 24:00'a çekilsin İlginizi Çekebilir Tekel bayileri sokağa çıktı: Yasak 24:00'a çekilsin

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Corona Cumartesi Cumhurbaşkanı İçişleri Bakanlığı Kadıköy küçük esnaf pazar Polis Sözcü
Loading...