Gökmen Çiçek kimdir? Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Gökmen Çiçek, dün yayınlanan valiler kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliği’ne atandı. Peki, Gökmen Çiçek kimdir? Gökmen Çiçek aslen nerelidir, kaç yaşındadır? İşte Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in kamuda yaptığı görevler…

Gökmen Çiçek kimdir? Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Dün gece yayınlanan kararname ile Türkiye'de 41 ilin valiliğine atamalar gerçekleştirildi. Valiler kararnamesi, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. En son İçişleri Bakanlığı Personel Daire Başkanı olan Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Valisi oldu. İşte Gökmen Çiçek'in daha önce aldığı görevler…

GÖKMEN ÇİÇEK KİMDİR?

1978 Yılında Gebze'de doğan Gökmen Çiçek, ilk, orta ve lise eğitimini Gebze'de tamamladı. 1997 yılında Uludağ Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde başladığı lisans eğitimini 2001 yılında tamamladı. 2004 Yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kaymakamlık mesleğine başlayan Çiçek; Trabzon-Düzköy, İzmir-Beydağ Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 2005 – 2006 yılları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim amaçlı gönderildiği, İngiltere Sheffield Üniversitesinde dil eğitimi ve İngiltere idari sistemi üzerine çalışmalarda bulunan Çiçek, yüksek lisans eğitimini ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalında tamamladı. 2007 yılında Sivas-Akıncılar Kaymakamlığına atanmasını müteakiben; Erzincan-Kemah ve Rize-Güneysu'da Kaymakam olarak görev yaptı.

2014 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından, Yılın İdarecisi seçilen Çiçek; sırasıyla İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde, Şube Müdürü, Personel Genel Müdürlüğünün çeşitli kademelerinde Şube Müdürü,  Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

26 Aralık 2018 Tarih ve 2018/260 Karar Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Personel Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.

Son yayınlanan kararname ile Gökmen Çiçek Afyonkarahisar Valisi olmuştu.

Evli ve 2 Çocuk babası olan ÇİÇEK, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...