Görüntüler İstanbul’dan… Akın ettiler

Türkiye'de corona virüsüyle mücadele etmek için alınan önlemler kapsamında vatandaşlara "evde kal" çağrısı yapılmaya devam ediliyor. Buna rağmen bugün Ümraniye'de güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar sokaklara döküldü.

Corona virüsü salgınını durdurmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde kimi vatandaşlar “evde kal” çağrısına uyarken kimileri ise buna aldırış etmiyor. Ümraniye’de havaların ısınmasıyla birlikte bugün güneşi gören vatandaşlar, bir kısmı trafiğe kapalı olan Alemdağ Caddesi’ne akın etti. Corona virüsüne aldırış etmeyen vatandaşların cadde üzerindeki aşırı yoğunluğu dikkat çekti. Bankaların önlerinde uzun kuyruklar oluştu.

“HAVALARIN DÜZELMESİNDEN KAYNAKLANIYOR”

Çarşıda tartıcılık yapan engelli bir vatandaş, “İşlerimde artış olmadı şu anda. Sabahtan beri bekliyoruz. İnsanlar güneşten faydalanıyorlar. Havanın düzelmesinden kaynaklanıyor. İnşallah bu korona hastalığını geçiştireceğiz Allah’ın izniyle” dedi.

Caddede torunuyla birlikte ayakkabı satan bir kişi, “Ne yapalım çarşılar bomboş. Cenabı Allah bu insanlara yardım etsin. Millet sıkıldığı için dışarıya çıkıyor. Torunum 9 yaşında ama benim içim almıyor dışarıya çıkıyor” diye konuştu. DHA

İstanbul trafiği sokağa çıkma yasağı öncesi kilitlendi İlginizi Çekebilir İstanbul trafiği sokağa çıkma yasağı öncesi kilitlendi İYİ Parti'li Ağıralioğlu: Sosyal ve iktisadi bir tufan geliyor İlginizi Çekebilir İYİ Parti'li Ağıralioğlu: Sosyal ve iktisadi bir tufan geliyor
Corona istanbul İYİ Parti korona sokağa çıkma yasağı trafik Türkiye