Sözcü Plus Giriş

Görüntüler tepki çekmişti… Ve yasaklandı

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine asker uğurlama töreniyle ilgili bir yazı göndererek, valiliklerden askere uğurlama törenlerinde vatandaşların toplu olarak bir araya gelmesi corona virüsü salgını riskini artıracağı için bu faaliyetlerin geçici süreyle gerçekleşmesine izin verilmemesini istedi. Dün ortaya çıkan bazı görüntüler tepki çekmişti.

11:05 -
Görüntüler tepki çekmişti… Ve yasaklandı

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine yazı göndererek, asker uğurlama törenlerinin corona virüsü tehdidi nedeniyle geçici süreyle yapılmaması için karar alınmasını, uymayanlar hakkında idari ve adli işlem yapılmasını istedi.

Bakanlık, valiliklere gönderdiği yazıda, corona virüsü salgınının yayılmasını önlemek amacıyla vatandaşların toplu olarak bulunduğu bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması, düğün, konferans, seminer gibi toplantıların geçici süreliğine ertelenmesi gibi farklı tedbirler alındığı hatırlatıldı.

GEÇİCİ SÜRE

Bu tedbirlere ilave olarak; askere alma süreci kapsamında, askere gidecek olan vatandaşlar için toplu askere uğurlama törenlerinin düzenlendiği, bu durumun salgın riskini artıracağı değerlendirildiğinden, bu tür faaliyetlerin geçici süreliğine gerçekleşmemesi gerektiği bildirildi.

Toplu yapılan askere uğurlama törenlerinin corona virüsü salgın riskini artıracağına dikkat çekilerek, bu faaliyetlerin, geçici süreyle gerçekleşmesine izin verilmemesi için il-ilçe umumi hıfzıssıhha kurullarından gerekli kararların alınarak, vatandaşlara duyurulması istendi.

Ayrıca kararlara uymayanlar hakkında gerekli idari ve adli işlemlerin yapılması talep edildi.

Dün ortaya çıkan bazı görüntüler asker uğurlama görüntüleri tepki çekmişti. (DHA)

İLGİLİ HABERSon dakika... Corona virüsü ihmalleri artınca İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldiSon dakika... Corona virüsü ihmalleri artınca İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi
Son güncelleme: 12:38 21.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more