Güpegündüz sokak ortasında tuvaletini yapan kadın şoke etti

İzmir'in Konak ilçesinde, bir kafenin sokaktaki masasının yanında eteğini sıyırarak çömelen kadın, yanı başında yemek yiyenlere aldırmadan tuvaletini yaptı. Tuvaletini yaptığı yere bir miktar da bozuk para bırakan kadın çevredekilere gülümseyerek uzaklaştı. Gündüz vakti şaşkınlığa neden olan olay, kafenin güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 22 Ağustos Cumartesi günü saat 13.30 sıralarında, kentin en işlek caddelerinden Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde meydana geldi. Kafelerin bulunduğu sokağa giren kadın, masalarda yemek yiyenlere aldırmadan dizlerini kırıp, eteğini sıyırarak, yere tuvaletini yaptı.

Bu sırada müşteriler ve kafe çalışanları, olayı şaşkınlıkla izledi. Tuvaletini yaparken, çevredekilere gülümseyen kadın, maskesini ise tuvalet kağıdı gibi kullanarak, yere attı. Kadın, daha sonra toparlanıp, yoluna devam etti.

YERE DE BOZUK PARALAR BIRAKMIŞ

Büyük şaşkınlık yaşayan kafe çalışanı Feyyaz Or o anları şu sözlerle aktardı:

* Burada müşterilerimizle ilgilenirken, bir anda hanımefendi geldi. Hiçbir şey söylemedi. Karşı duvarın kenarına çömeldi ve tuvaletini yapmaya başladı.

* Çok şaşırdık. 2- 3 dakika herkes izledi sonra kalktı, üstünü başını toparladı ve yola devam etti. Bir anda durdu, bir şey unutmuş gibi geri döndü. Yere, ‘Alın temizleyin’ der gibi 3- 4 TL bozuk para attı.

* Sonra şalını atarak, masada oturan kadınlara gülümseyip, gitti. Arkasına bile bakmadı. Şok içinde kaldık. İlk defa böyle bir şey görüyorum.

“MASKEYLE SİLİP ATTI”

Sokakta mekan işleten Ferhat Karakaya ise “Uzun yıllardır Alsancak’ta çalışıyorum. Başıma ilk defa böyle bir şey geldi. Sokağın ortasında, öğle vakti, herkesin içinde olmayacak şeyleri yapıyorlar. Maskeyle silip atıyor. Maskenin düştüğü duruma bak. İnsanların yoğun olduğu bir zamanda, sürekli insan geçişinin olduğu yerde oluyor tüm bunlar. Bu durum bizi üzdü” dedi.

Öte yandan olayın, sokakta bulunan kafenin güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntüler, ortaya çıktı. Görüntülerde, kadının tuvalet ihtiyacını giderip, uzaklaştığı anlar yer aldı. (DHA)