Hafta sonu hava durumuna dikkat! Meteoroloji’den birçok bölgeye uyarı…

Hafta sonu planlarını yapanların hava durumuna dikkat etmesi gerekiyor çünkü bu hafta sonu yurdun hemen hemen tümünde yağış bekleniyor. Kıyılarda etkili olacak olan yağmurun yanında Türkiye'nin iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur görülecek. Meteoroloji Akdeniz'de görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar için uyarı yayınladı. Antalya'da bu geceye dikkat...

Hafta sonu hava durumuna dikkat! Meteoroloji’den birçok bölgeye uyarı…

Hafta sonu Türkiye’de yağışla geçecek. Bugün sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların Antalya’nın doğu ilçeleri ile öğle saatlerinden itibaren Mersin, Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar tüm yurtta etkili olacak.

SAĞANAK YAĞIŞ HER YERDE

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Bingöl, Muş ve Giresun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz’in kıyı kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Afyonkarahisar, Kütahya, Sivas, Bingöl ve Muş çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Antalya’nın doğu ilçeleri ve Doğu Akdeniz’de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İç ve Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...