Hafta sonu hava nasıl olacak? Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmeye göre, bugün Doğu Karadeniz ve Hakkari’nin yüksek bölgelerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Ayrıca Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Ordu'nun doğu ilçelerindeki kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Hafta sonu hava nasıl olacak? Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Türkiye'de hafta sonu havanın çok bulutlu olması bekleniyor. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre; ülke genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olması öngörülürken, Marmara’nın doğusu, Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun doğusu, Bolu, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Kırklareli ve Tekirdağ’ın doğu, Çanakkale ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinde ise sağanak tahmin ediliyor. Yağışların, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Ordu’nun doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

YÜKSEK BÖLGELERDE KARLA KARIŞIK YAĞMUR

Doğu Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan kara yolunun yüksek rakımlı geçitleri (Kop ve Ovit geçitleri) ile Hakkari’nin yüksek kesimlerinde beklenen yağışların karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olacağı öngörülüyor.

İSTANBUL'DA SİS ETKİLİ OLACAK

Bu gece ve yarın sabah saatlerinde ise Marmara’nın güneyi, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis olması bekleniyor.

Sisli havalarda corona virüsü bulaş riski artıyor İlginizi Çekebilir Sisli havalarda corona virüsü bulaş riski artıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...