Sözcü Plus Giriş

Hami Aksoy: Irak’ın, ülkemizle iş birliği içinde hareket etmesini bekliyoruz

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, 'Pençe-Kartal' ve 'Pençe-Kaplan' operasyonlarına yönelik Irak Dışişleri Bakanlığı'nın protestolarına ilişkin, "Komşumuz Irak'ın PKK terörüyle mücadelemizde ülkemizle iş birliği ve uyum içinde hareket etmesini bekliyoruz" dedi. 

Güncellenme: 22:23, 18/06/2020
Hami Aksoy: Irak’ın, ülkemizle iş birliği içinde hareket etmesini bekliyoruz

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Irak’ın Kuzey bölgelerinde konuşlanan PKK terör örgütüne yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK) yürütülen ‘Pençe-Kartal’ ve ‘Pençe-Kaplan’ operasyonlarına yönelik Irak Dışişleri Bakanlığı’nın protestoları hakkında gelen bir soruya, yazılı cevap verdi.

Aksoy, şu ifadelere yer verdi;

*Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın kuzey bölgelerinde yürütülen ‘Pençe-Kartal’ ve ‘Pençe-Kaplan’ harekatlarımız, ülkemizin ulusal güvenliğinin yanı sıra Irak’ın toprak bütünlüğü ve egemenliğini de tehdit eden PKK terör örgütünü hedef almaktadır.

*Komşumuz Irak’ın PKK terörüyle mücadelemizde ülkemizle iş birliği ve uyum içinde hareket etmesini bekliyoruz. Bu hususlar Bağdat Büyükelçimiz tarafından ilgili Irak makamlarına da hatırlatılmıştır. DHA

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Türkiye Irak'ta yeni askeri üsler planlıyorSon dakika... Türkiye Irak'ta yeni askeri üsler planlıyorİlginizi ÇekebilirPençe-Kaplan Operasyonu'nda son durum... 500'den fazla hedef yok edildiPençe-Kaplan Operasyonu'nda son durum... 500'den fazla hedef yok edildi