Hamza Aydoğdu kimdir? Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu nereli?

Aksaray'ın yeni valisi Hamza Aydoğdu, 10 Ocak 1975 tarihinde doğdu. Hamza Aydoğdu MEB Personel Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. Peki, Aksaray Valisi olarak atanan Hamza Aydoğdu kimdir?

Hamza Aydoğdu kimdir? Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu nereli?

Valiler kararnamesi ile Aksaray Valisi olarak atanan Hamza Aydoğdu, başta Aksaray’da yaşayan vatandaşlar olmak üzere merak konusu oldu. İşte Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu kimdir, nereli sorularının yanıtı…

HAMZA AYDOĞDU KİMDİR?

Aksaray’ın yeni valisi Hamza Aydoğdu, 10 Ocak 1975 tarihinde Bitlis’te dünyaya geldi. İlk ve Ortaokul eğitimini Ahlat ilçesinde, lise Eğitimini Bitlis Ticaret Lisesinde tamamlayan Hamza Aydoğdu, Kayseri Erciyes Üniversitesinde Muhasebe eğitimi aldıktan sonra yine aynı üniversitenin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Hamza Aydoğdu, Yüksek lisansını Van 100. Yıl Üniversitesinde, doktorasını Ankara Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.

Aydoğdu’nun dershane öğretmenliği ve yöneticilik ile başladığı meslek hayatı, Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak geçişi ile devam etti. Hamza Aydoğdu, Bakanlık Müşavirliği, Daire Başkanlığı, Eğitim Grup Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı gibi farklı kademelerde görev yaptı.

Aydoğdu, 10 Haziran 2014 tarihinde İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne asaleten atanmıştır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...