Sözcü Plus Giriş

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan Sputnik’e cevap!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Rus haber ajansı Sputnik tarafından yapılan Hatay haberi ile ilgili mesaj yayımladı. Başkan Savaş mesajında "Çalıntı yakıştırması kimsenin haddi değil" dedi.

Can ÇAPAR / Hatay
23:59 -
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan Sputnik’e cevap!

Rus haber ajansı Sputnik’in İngilizce editoryal sayfası tarafından yayımlanan ve Hatay için “Çalınmış Vilayet” ifadelerinin yer aldığı haber için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş yazılı bir açıklama yaptı.

Haberi “Kabul edilemez” olarak niteyelen Başkan Savaş açıklamasında “Millet olmayı devlet olamaya tercih eden biz Hataylılar, öz yurdumuzda, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşamaktan onur ve gurur duyuyoruz” dedi.

“ANAMIZIN AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR”

Başkan Savaş mesajında şu ifadeleri kullandı:

* Ata'mız Gazi Mustafa Kemal'in şahsi meselesi olarak gördüğü ve ‘Namusum' dediği şehrimiz için çalıntı yakıştırması yapmak kimsenin haddi değildir.

* Anadolu'nun işgalinde ilk kurşunun sıkıldığı, bağımsızlık ateşinin yakıldığı bu topraklar, Türk milletinin anasının ak sütü gibi helaldir.

* Millet olmayı devlet olamaya tercih eden biz Hataylılar, öz yurdumuzda, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşamaktan onur ve gurur duyuyoruz.

İLGİLİ HABERSon dakika... Sputnik'in çalışanlarıyla ilgili flaş gelişme!Son dakika... Sputnik'in çalışanlarıyla ilgili flaş gelişme!
Son güncelleme: 01:00 03.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more