Sözcü Plus Giriş

Hatay Valiliği asker aileleri için telefon numarası paylaştı

Türkiye'nin yüreği yanıyor. 33 Mehmetçiğimiz Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin hain saldırısıyla şehit düştü, 32 askerimiz yaralandı. Hatay Valiliği'nden, evladının, eşinin, kardeşinin sağ olup olmadığının endişesiyle bekleyen aileler için yapılan açıklamada yaralı askerlerin durumunun iyi olduğu belirtildi. Valilik ayrıca şehit olan ve yaralanan askerlerle ilgili bilgi almak isteyen ailelerinin ulaşabileceği bir iletişim numarası da açıkladı.

Güncellenme: 09:21, 02/03/2020
Hatay Valiliği asker aileleri için telefon numarası paylaştı

Suriye’nin İdlib kentinden kahreden haberler peş peşe geldi. Devlet Başkanı Beşar Esad rejimine bağlı güçlerin Serakib’in güneybatısında Türk askerine yönelik saldırısında 33 Mehmetçik şehit düştü, 32 askerimiz yaralandı.

Açıklamayı, Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptı. Şehit sayısının 33’e yükseldiğini söyleyen Doğan, 32 askerin ise yaralı olduğunu açıkladı. Yaralı askerler arasında durumu ağır olan yok.

BAKAN AKAR: 200’Ü AŞKIN REJİM HEDEFİ AĞIR ATEŞ ALTINA ALINDI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan ilk açıklama geldi. Akar, birliklerin yerlerinin saldırı öncesi Rusya ile koordine edildiğini belirterek Moskova yönetimini yalanladı. Uçakların bombardımanının ardından bir kez daha uyarı yapıldığının altını çizen Akar, saldırının devam ettiğini ve yardıma giden ambulansların dahi vurulduğunu kaydetti.

SON 27 YILIN EN KANLI SALDIRISI

İdlib saldırısı, son 27 yılda TSK’nın tek seferde verdiği en büyük kayıp olarak kayıtlara geçti. TSK bu düzeyde bir kaybı 24 Mayıs 1993 yılında gerçekleştirilen 33 erin şehit düştüğü Bingöl saldırısında vermişti. PKK'lı teröristler, kurdukları hain pusuda silahsız askerlerin bulunduğu minibüslerin yolunu kesip, 33 askeri kurşuna dizerek şehit etmişti. PKK, 2011 Ekim’de de, Hakkari Çukurca’da emniyet ve jandarmaya yönelik saldırı düzenlemiş, 26 asker-polis şehit olmuştu.

İLETİŞİM NUMARASI NUMARA PAYLAŞILDI

Hatay Valiliği, Suriye'nin İdlib bölgesinde şehit olan ve yaralanan askerlerle ilgili bilgi almak isteyen ailelerinin ulaşabileceği iletişim numarasını açıkladı.

Açıklamada, “Suriye'nin İdlib çatışmasızlık bölgesindeki askerlerimizin durumu ile alakalı bilgi almak isteyen aileler için özel bir birim oluşturuldu” denildi.Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle

*27.02.2020 tarihinde İdlib'de şehit olan ve yaralanan Mehmetçiklerimiz ile ilgili bilgi almak isteyen ailelerimiz için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şube Müdürü Kevser Sandıkçı'ya 0326 214 02 63 numaralı telefondan ulaşabilirler.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Hatay Valisi açıkladı: 33 askerimiz şehit olduSon dakika... Hatay Valisi açıkladı: 33 askerimiz şehit olduİlginizi ÇekebilirMilli Savunma Bakanı Akar'dan flaş açıklamaMilli Savunma Bakanı Akar'dan flaş açıklama
Yayınlanma Tarihi:12:34,