Havuzlarda sosyal mesafe nasıl olacak? İşte yeni kurallar!

Corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında geçici süreyle kapatılan havuzlar 15 Haziran’da açılacak. Hazırlıklar sürerken "Havuzlarda sosyal mesafe nasıl olacak?" sorusu cevap buldu.

Havuzlarda sosyal mesafe nasıl olacak? İşte yeni kurallar!

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde 15 Haziran’da faaliyete geçecek olan Barbaros, Kazım Karabekir, Kemalpaşa, Yüzyıl, Demirkapı, 15 Temmuz, Göztepe ve Yıldıztepe mahallelerindeki 8 kapalı yüzme havuzunda üst düzey temizlik ve güvenlik önlemleri alındı.

KAPASİTE YÜZDE 50 DÜŞÜRÜLDÜ

Corona virüsü salgını nedeniyle havuza gelenler kapıda dezenfektan ve ateş ölçerle karşılanacak. Kapasiteleri yüzde 50'ye düşürülen havuzlarda, çalışanlar dahil dört metrekareye bir kişi olacak şekilde belirlendi.

(FOTO: İHA)

Havuz içinde sekiz metrekareye bir kişi olacak şekilde kapasite ayarlaması yapıldı. Kullanıcılar, yüzme havuzuna girmeden önce duş alma, el, ayak dezenfeksiyonu yapma kuralı konuldu.

Soyunma odalarında sosyal mesafeye dikkat edilirken dolaplar her kullanımdan sonra temizlenecek. Virüs temas riskini artıracağından havuzlarda uzun süre kalınmasına izin verilmeyecek. Havuzlarda yapılan hazırlık çalışmaları hakkında bilgi veren Bağcılar Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Nihat Adıgüzel, şunları söyledi:

SEANSLAR ARASI BİR SAAT BOŞLUK OLACAK

* Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı genelge doğrultusunda yüzde 50 azalma olacak. Daha önce 30 kişi aldığımız kişi sayısını 20 kişiye düşüreceğiz.

(FOTO: İHA)

* Bir havuzumuzda beş kulvarımız var. Her kulvarda yüzücü olacak. Seanslarımızı düşürdük. Her havuzda yedi seans olacak. İlk seans 09.00'da başlayacak. Her seans arasında bir saat boşluk olacak.

* 20 kişi aynı anda duşlara gitmeyecek. İlk 10 kişi önden gidecek sonra 10 kişi gidecek. Duş yerlerinde ve giriş yerlerinde el değen yüzeysellerin hepsi dezenfekte edilecek. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
15 Temmuz Corona Göztepe istanbul Kazım Karabekir Sağlık Sağlık Bakanlığı yüzme
Loading...