Haydar Baş’ın ailesi taburcu edildi, cenazesinin definine katılanlar karantinaya alındı

Trabzon'da corona virüsü nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'ın, (73) aynı hastalıktan tedavi gören eşi, oğlu ve gelinin de aralarında bulunduğu 8 akrabası, sağlığına kavuşup taburcu edildi. Baş'ın cenazesinin definine katılanlar için ise karantina kararı alındı.

Haydar Baş’ın ailesi taburcu edildi, cenazesinin definine katılanlar karantinaya alındı

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, memleketi Trabzon’da, ailesinden 8 kişi ile birlikte ‘Covid-19’ testleri pozitif çıkınca özel bir hastanede tedaviye alınmış ve sevk edildiği Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti. Baş, Akçaabat ilçesindeki Şehitlik Tepesi’nde toprağa verilmişti.

YAKINLARI SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Haydar Baş ve ailesinin oturduğu Akçaabat’a bağlı Sarıtaş Mahallesi, corona virüsü tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Karantina uygulaması sürerken, corona virüsü tedavisi gören, Haydar Baş’ın eşi, oğlu ve gelinin de aralarında bulunduğu 8 akrabası sağlığına kavuşup taburcu edildi.

(FOTO:DHA)

DEFİNE KATILANLAR KARANTİNADA

Bu arada, BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın cenazesinin defnine katılan, birinci derece yakınlarının yanı sıra bazı partililer de evde zorunlu karantinaya alındı. 14 gün süresince evde kalacak bu kişilerin ise aile hekimlerince takibe alındığı öğrenildi.

“EVDEN DIŞARI ÇIKMIYORUM”

Cenaze töreninin ardından Genel Başkan Haydar Baş’ın defin işlemlerinde yer alan BTP Trabzon İl Başkanı Nihat Hekimoğlu da, evde izole olduğunu belirterek, “Cenazedeki define katılanlar 14 günlük gözetim altında tutuluyor. Bunların içinde ben de varım. Evden dışarı çıkmıyorum. Merhum Başkanımızın değerli aile bireyleri de sağlıklarına kavuşarak, taburcu oldular. İnşallah bu salgın sürecini aşar, eski günlere döneriz” dedi. (DHA)

 

Haydar Baş'ın cenaze töreni sonrası skandal görüntüler için harekete geçildi İlginizi Çekebilir Haydar Baş'ın cenaze töreni sonrası skandal görüntüler için harekete geçildi

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile Corona Covid-19 Darp define TRABZON Türkiye
Loading...