Sözcü Plus Giriş

Hesabına yanlışlıkla 19 bin 995 lira yattı!

Elazığ'da yaşayan Murat Onat'ın (42) banka hesabına yanlışlıkla 19 bin 995 gönderildi. Bankayla görüşen Onat, parayı sahibine geri gönderdi.

Güncellenme: 17:48, 03/06/2020

Elazığ’da 21 yıldır özel bir GSM operatöründe çalışan 2 çocuk babası Murat Onat’ın banka hesabına, dün İbrahim Dalokay tarafından yanlışlıkla 19 bin 995 lira transfer edildi.

Ne olduğunu anlayamayan Onat, bankanın müşteri temsilcisiyle iletişime geçince paranın hesabına yanlışlıkla yatırıldığını öğrendi. Hesabına para gönderen Dalokay’ı tanımayan Onat, bankayla iletişime geçerek parayı iade etti.

Parayı iade ettiği için huzurlu ve mutlu olduğunu söyleyen Onat, şöyle konuştu:

* Dün mağazada çalışırken cep telefonuma kısa mesaj olarak bir bilgilendirme geldi. 19 bin 995 lira hesabıma para gelmiş gözüküyordu. Beklediğin bir para yoktu. Kimseden de alacağım yok.

* Bundan dolayı yanlışlık olduğunu düşündüm ve ilgili banka ile irtibata geçtim. Yanlış olduğu fark edildi. Daha sonra bankaya davet edildim.

* Bankaya gidip gerekli işlemleri yaparak paranın geldiği kişiye gönderdim. Hakkım olmayan bir paranın hesabını da bekletilmesinin bir manası yoktu. İade etmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyim. (DHA)

İlginizi ÇekebilirCep telefonunun bataryası bir anda patladı! İşte o anlarCep telefonunun bataryası bir anda patladı! İşte o anlar
Yayınlanma Tarihi:17:16,