İBB, 5 bin ton asfaltla yolların bakım ve onarımını gerçekleştirdi!

İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen 48 saatlik sokağa çıkma yasağı nedeniyle boşalan yollarda, İBB ekipleri asfalt serim ve iyileştirme çalışması yaptı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 bin ton asfalt çalışmasıyla önemli tüm yolların bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İBB, 5 bin ton asfaltla yolların bakım ve onarımını gerçekleştirdi!

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle boşalan yollarda bakım ve onarım çalışması yapıldığını belirten İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, iş güvenliği ve sağlık önlemlerinin alındığının altını çizdi.

YETKİLİLER AÇIKLAMALARDA BULUNDU

İmamoğlu, sosyal medya hesabından, “İş güvenliğini ve sağlık önlemlerini alarak hafta sonu İstanbul’da 5 bin ton asfalt çalışmasıyla önemli tüm yolların bakım ve onarımını gerçekleştirdik” ifadelerini kullanarak bir video yayınladı.

Anadolu Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürü Ayhan Taş, Avrupa Yakası 2. Bölge Müdür Yardımcısı Oktay Mutlu ve bir İBB çalışanı da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR”

Koruyucu kıyafetlerin, maskelerin ve eldivenlerin aralıksız olarak denetlendiğini belirten Taş, şöyle konuştu:

* Yol bakım ve altyapı koordinasyon daire başkanlığımız trafiğin müsait olduğu bu süreçte ilk etapta yaklaşık 5 bin ton asfalt serim programı hazırlamıştır.

* Kent merkezlerinde bulunan ana arter yollarda, E-5 ve E-5 yan yollarında, kavşak kollarında, Bayrampaşa Otogarı'nda asfalt serim ve iyileştirme çalışmalarımız başlamış olup aralıksız olarak devam etmektedir.

* Koruyucu kıyafetler, maskeler, eldivenler çalışma esnasında aralıksız olarak denetlenmekte.

* Bu şekilde çalışma sağlanmaktadır.

SOSYAL MESAFE DE EĞİTİMLERE DAHİL EDİLDİ

Corona virüsü (Kovid-19) nedeniyle çalışanlara gerekli eğitimin verildiğinin altını çizen Mutlu, “Covid-19 kapsamında da maskeleri ve sosyal mesafeyi de ayrıca eğitimlerimize dahil ederek, çalışmalarımızın bu kapsamda daha hassasiyetle çalışmaları konusunda eğitimlerimizi verdik ve çalışmalarımız bu yönde devam etmekte” dedi.

“ARADA BİRER İKİŞER METRE VAR”

Çalışırken ve yemek yerken sosyal mesafe kuralına dikkat ettiklerinin altını çizen İBB çalışanı ise, “Burada çalışırken de sosyal mesafe arada birer ikişer metre var. Yemek yerken dahi biri orada biri orada yer. Özellikle dikkatimiz budur” ifadelerini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Avrupa Yakası Corona Covid-19 E-5 Ekrem İmamoğlu Google İBB İçişleri Bakanlığı istanbul İstanbul Büyükşehir Belediye Sağlık sokağa çıkma yasağı sosyal medya
Loading...