İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Ebru Timtik açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cezaevinde ölüm orucuna başlayan ve hayatını kaybeden Ebru Timtik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, "Bugün bir terör örgütü mensubunun fotoğrafını İstanbul Barosuna asanları şiddetle kınıyorum. Şahsım adına da onlarla ilgili suç duyurusunda bulunacağım'' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Ebru Timtik açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamaları şu şekilde:

* İstanbul Barosuna da yazıklar olsun, İstanbul Barosunun yöneticilerine de yazıklar olsun.

* Savcı Selim Kiraz’ı şehit eden, bu ülkeyi huzursuz etmeye çalışan, jandarmamızın dağda fellik fellik arayıp etkisiz hale getirdiği DHKP-C terör örgütü mensuplarının fotoğrafını bugün İstanbul Barosuna asanların bu milletin değerleriyle hiçbir ilgisi yoktur.

* Şahsım adına da onlarla ilgili suç duyurusunda bulunacağım.

NE OLMUŞTU?

2017 yılında aralarında Selçuk Kozağaçlı'nın da bulunduğu Çağdaş Hukukçular Derneği ve Halkın Hukuk Bürosu (HHB) üyesi avukatlar bürolarına yapılan polis baskını sonucu gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

Yargılama sonucunda mahkeme, 18 avukata “örgüt üyeliği” ve “örgüt yöneticiliği” iddialarıyla toplam 159 yıl 1 ay 30 gün hapis cezası vermişti.

Avukat Ebru Timtik'e “örgüt üyeliği” suçlamasıyla 13 yıl 6 ay, avukat Aytaç Ünsal'a ise 10 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti. İki avukat adil yargılanmadıklarını belirterek adil yargılanma talebiyle ölüm orucuna başlamışlardı.

Avukat Ebru Timtik'in cenazesini ailesine teslim edildi İlginizi Çekebilir Avukat Ebru Timtik'in cenazesini ailesine teslim edildi

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...