Sözcü Plus Giriş

İdlib gazisi: Orada yedi düvelle savaşıyoruz

Bursa AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın evinde ziyaret ettiği İdlib Gazisi sözleşmeli Uzman Çavuş Semih Sercan, kendisinin bacağından yaralandığı, arkadaşı Mustafa Muhammed Ak’ın da şehit düştüğü saldırıyı anlattı. “Bizim Suriye’de ne işimiz var” diyenlere de cevap veren Gazi Semih Sercan, “Bir nevi Çanakkale zamanını yaşıyoruz orada. 7 düvelle savaşıyoruz orada sadece Esad’la değil. Bizim asıl olmamız gereken yer orası” dedi.

Halil ATAŞ / Bursa
17:43 -
İdlib gazisi: Orada yedi düvelle savaşıyoruz

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AKP Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ile birlikte İdlib'de 2 Mart'ta rejim unsurlarının topçu atışı sonrası bacağından yaralanan ve tedavisinin ardından Bursa'ya dönen sözleşmeli Uzman Çavuş Semih Sercan'ı evinde ziyaret etti.

Yanındaki silah arkadaşı Mustafa Muhammed Ak'ın şehit olduğu olayın şokunu annesi ve kardeşlerinin verdiği moralle atlatmaya çalışan 24 yaşındaki Kahraman Gazi, bölgedeki durumu Başkan Aktaş'a anlattı.

FOTO: SÖZCÜ

“MEVZİDEN HAVAN ATIŞI YAPMAK İÇİN ÇIKMIŞTIK”

Olay sırasında rejim unsurlarının taciz atışları olduğunu ve kendisinin de havancı olduğu için karşılık vermek için olayda şehit olan arkadaşı Mustafa Muhammed Ak ile birlikte mevziden çıktıklarını belirten Semih Sercan, şöyle konuştu:

* Havancıyım ben. Taciz atışları olunca havan atışı yamak için çıkmıştık mevziden. Birer atım yaptık. İkinci atımda bu olayla karşılaştık. Biz atış yaparken zaten onların attıkları yakınımıza düşüyordu.

* İki yıldır beraber olduğum devrem yanımda şehit oldu. Orada güvenlik amaçlı, rejimin önüne hat kurmuş durumdayız. Sürekli mevzilerde yatıp kalkıyoruz. Bir nevi Çanakkale zamanını yaşıyoruz orada.

* Rejimin bu kadar güçlü olması mümkün değil. Esad'ın bu kadar güçlü olması mümkün değil. 3500'den fazla kaybı var şuan. Büyük bir kayıp bu. İntikamımız illaki alınıyor, kanımız yerde kalmıyor ama birçok devletten asker var şu an Esad'ın elinde bize karşı. Biz orada 7 düvelle savaşıyoruz, Esad'la değil.

FOTO: SÖZCÜ

“ORADA BİR EZAN SESİ BİLE YETİYOR”

“Bizim Suriye'de ne işimiz var” diyenlere de bizzat orada savaşmış ve gazi olmuş biri olarak net bir cevap veren kahraman gazi, açıklamasına şöyle devam etti:

* Bizim olmamız gereken yer orası. O topraklardan biz hiç çıkmamalıyız. Bunların Hatay sınırımıza kadar geldiğini düşünürsek eğer, Hatay'ın stratejik önemi var. Hatay'ı ele geçirdikleri zaman tüm Anadolu'ya ulaşma imkanları var.

* Biz dik duruyoruz, orada bir ezan sesi bile yetiyor bize. Bizim bir tanemize 1000 tanesi değmez ama bizim bir canımız yanıyorsa, onların 1000 canı yanıyor. Şehit olan arkadaşım cengaver gibiydi. Hep benimle birlikte, beni hiç bırakmazdı.

* Biz havan atışı yaptığımız için mühimmatın düştüğü yeni görüyor bizimkiler. Atıştan sonra teğmen telsizle bildirirdi: 'Çocuklar elinize sağlık 5 leşiniz var' diye. Mustafa bu telsiz konuşmalarını duydukça benle birlikte şahlanır, gururlanırdı.

FOTO: SÖZCÜ

“GAZİLİK BÜYÜK ONURDUR SEN ONU TATTIN”

Bursa AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da vatan savunmasında şehit düşen, gazi olan tüm askerlerin memleketin gururu olduğunu belirterek, “Memleketimizin gururusunuz. Rabbim sana şafi ismiyle şifalar versin. Buna şükür. Şehitlik büyük bir şereftir, onurdur ama gazilik de büyük onurdur. Sen onu tattın. Büyükşehir olarak arkadaşlarımız gerekeni yaparlar, ancak ekstradan bir ihtiyaç olursa muhakkak haberimiz olsun” dedi. Başkan Aktaş, Gazi Semih Sercan'ın küçük yeğenlerine de oyunca hediye etti.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan'dan, İdlib'deki ateşkes sonrası ilk açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan'dan, İdlib'deki ateşkes sonrası ilk açıklama İLGİLİ HABERİdlib şehidi Coşkun'un 'Şehit olmak kalbime doğuyor' mesajı duygulandırdıİdlib şehidi Coşkun'un 'Şehit olmak kalbime doğuyor' mesajı duygulandırdı
Son güncelleme: 22:13 06.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more