Üç belediye başkanı coronaya yakalandı

Samsun'un Asarcık, Gümüşhane'nin Şiran ilçesi ve Kırklareli'nin Kaynarca belediye başkanlarının corona virüsü testleri pozitif çıktı. Asarcık ve Şiran belediye başkanları evlerinde karantinaya alınırken Kaynarca Belediye Başkanı'nın tedavisi hastanede sürüyor. 

Üç belediye başkanı coronaya yakalandı

Samsun’un Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, bulaş şüphesi yüzünden yaptırdığı Covid-19 testinin sonucunun pozitif çıktığını açıkladı. Evinde karantinada olan MHP’li Kılağuz, “Corona belirtisi yoktu ancak testim pozitif çıktı. Şu anda evde izole halindeyim. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka riayet edelim” dedi.

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinin Belediye Başkanı Mutlu Özel de sosyal medya hesabından corona virüs testinin pozitif çıktığını ve karantinada olduğunu duyurdu. MHP’li Özel, “Sağlık durumum şu an iyi. 10 günlük karantina ve tedavi sürecim başlamıştır” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ BAŞKAN HASTANEDE TEDAVİ EDİLİYOR

Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, videoda geçtiğimiz hafta boğaz ağrısı ve yüksek ateş şikayetleri sebebiyle Kırklareli Devlet Hastanesi'ne başvurduğunu ve yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığını öğrendiğini söyledi.

Hastanede tedavi olduktan sonra bir süre de evde tedavisinin devam ettiğini belirten CHP’li Başkan Türker, yeniden Kırklareli Devlet Hastanesi'nde tedavi görmeye başladığını belirtti. Sağlık durumunun iyiye doğru gittiğini belirten Türker; Covid-19 salgınıyla mücadelede en büyük destekçisi olan hekimlere ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

CHP Corona Gümüşhane Kırklareli MHP Sağlık Samsun sosyal medya