Sözcü Plus Giriş

İkinci yargı paketi ne zaman çıkacak? Af yasası çıkacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan; halk arasında af yasası veya af paketi olarak bilinen ikinci yargı paketine dair son dakika açıklamaları yaptı. Peki ikinci yargı paketi ne zaman çıkacak, af yasasını kapsayacak mı?

13:06 -
İkinci yargı paketi ne zaman çıkacak? Af yasası çıkacak mı?

Af yasası için atılan adımlar birçok vatandaşı ilgilendiriyor. TBMM’ye sunulması planlanan ‘İkinci Yargı Paketi’ üzerindeki çalışmaları sürdürülüyor. Son olarak bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikinci yargı paketi hakkında açıklamalarda bulundu. İşte af yasasını içermesi planlanan ikinci yargı paketinde son durum…

AF YASASI ÇIKACAK MI?  İKİNCİ YARGI PAKETİ NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda geçtiğimiz yılın muhasebesini yaptı. Adalet başlığı altında 2019 yılında yapılan değişiklikleri ve kat edilen mesafeleri anlatan Erdoğan, Meclise gelmesi beklenen ikinci yargı paketi içinde tarih verdi.

Erdoğan Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamındaki ilk paket olan, 39 maddelik yasa teklifinin Meclis'ten geçmesinin ardından, kamuoyunda “af paketi” olarak bilinen, infaz ve nafaka ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı yaklaşık 30 maddelik ikinci paketin bir kaç hafta içinde meclise geleceğini açıkladı.

Son güncelleme: 09:15 30.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more