Sözcü Plus Giriş

İkinci yargı paketi ne zaman? İşte af yasasında son durum…

TBMM'ye sunulması planlanan ikinci yargı paketi üzerindeki çalışmalar sürdürülüyor. Af yasasını da içermesi beklenen ikinci yargı paketinin meclise kısa süre içinde sunulması bekleniyor. İşte af yasasında son durum...

Güncellenme: 10:46, 28/01/2020
İkinci yargı paketi ne zaman? İşte af yasasında son durum…

Af yasası birçok kişi tarafından çok yakından takip ediliyor ve af yasasıyla ilgili tüm gelişmeler önem taşıyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan; halk arasında af yasası veya af paketi olarak bilinen ikinci yargı paketine dair açıklamalarda bulundu. Peki af yasası çıkacak mı? İkinci yargı paketi ne zaman?

AF YASASI ÇIKACAK MI? İKİNCİ YARGI PAKETİ NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda geçtiğimiz yılın muhasebesini yaptı. Adalet başlığı altında 2019 yılında yapılan değişiklikleri ve kat edilen mesafeleri anlatan Erdoğan, Meclise gelmesi beklenen ikinci yargı paketi içinde tarih verdi.

Erdoğan Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamındaki ilk paket olan, 39 maddelik yasa teklifinin Meclis’ten geçmesinin ardından, kamuoyunda “af paketi” olarak bilinen, infaz ve nafaka ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı yaklaşık 30 maddelik ikinci paketin bir kaç hafta içinde meclise geleceğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi:10:38,