İmamoğlu’ndan ‘Gündem beni çileden çıkartıyor’ çıkışı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, corona virüsü salgını sürecinde çalışmak zorunda olan personele moral ziyaretlerine başladı. İlk ziyaretlerini metro ve tramvay sürücüleri ile atık yakma çalışanlarına gerçekleştiren İmamoğlu, “Böyle bir dönemde, ülkemizin ‘gündemi ne’ diye bakarsanız, açıkçası o gündem de beni çileden çıkartıyor. Çok üzülüyorum. Bu, hiç doğru bir gündem değil. Halbuki, her türlü seferberliği iyi yönetmenin kuralları var. Uzlaşacaksınız; kayıtsız şartsız bir araya geleceksiniz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını sürecinde çalışmak zorunda olan ve kamu görevi yapan kurum personeline moral ziyaretlerine başladı.

İmamoğlu, ilk ziyaretini Topkapı – Mescid-i Selam T4 Tramvay Hattı'nın ilk durağı olan Topkapı'daki dinlenme tesisinde, metro ve tramvay sürücülerine yaptı.

Metro A.Ş. Genel Müdürü Özgür Soy “Maalesef bazı hastalanan arkadaşlarımız oldu son dönemde. Karantinaya girenler de oldu. Zorlukla devam ettiriyoruz. Çok şükür kritik durumda olan bir arkadaşımız yok. İyileşenlerin tekrar aramıza katılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Foto: Sözcü

“GÜNDEM BENİ ÇİLEDEN ÇIKARTIYOR”

İmamoğlu da çalışanlarla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek  “Hem ülkemiz hem dünya, çok ilginç bir süreç yaşıyor. Bir nevi tarihin tanıklarıyız. Bu tür dönemleri yaşayan insanlarda başka bir sorumluluk oluşur” dedi.

“Böyle bir dönemde, ülkemizin ‘gündemi ne' diye bakarsanız, açıkçası o gündem de beni çileden çıkartıyor” ifadelerini kullanan İmamoğlu, şunları söyledi:

* Çok üzülüyorum. Ülkemizin gündemi ne? Bu, hiç doğru bir gündem değil. Halbuki, her türlü seferberliği iyi yönetmenin kuralları var: Uzlaşacaksınız; kayıtsız şartsız bir araya geleceksiniz.

* Konunun içeriğine göre, uzmanlarıyla süreci yöneteceksiniz. Bu sürecin uzmanları da belli tanımlardaki bilim insanları. Onlarla yöneteceksiniz. Bunları uygulamaz, yapmazsanız bir takım siyasi ya da başka kavramlar üzerinden hareket ederseniz, ne yazık ki iyi netice alamazsınız.

Foto: Sözcü

* Ülkemizde şu anda oluşan gündem, beni çok ama çok üzüyor. Gündem ne olmalı? İşte buraya gelmemizin sebebi olmalı. Biz, ulaşım hizmeti vermeye çalışıyoruz. Ulaşım hizmetinin kahramanları var; sizlersiniz.

* Zor koşullarda yapılan görev. Ne kadar insanımız sağlıklı kalacak? Bu hizmet, ne kadar sürdürülebilecek? Bütün bu planlamaları, hesaplamaları, yedeklemeleri de yapmakla yükümlüyüz. Basit bir konu değil bu. Hizmet sürdürürken, hepinizin sağlığı için dua ediyorum.

Foto: Sözcü

İSTAÇ'IN ACI KAYBI

İmamoğlu, daha sonra Kemerburgaz'da İSTAÇ Tıbbi Atık Yakma Merkezi çalışanları ile bir araya geldi. İmamoğlu'nu merkezde, çalışanlar ile birlikte İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Canlı karşıladı.

İştirak olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili İmamoğlu'nu bilgilendiren Canlı, bu süreçte bir çalışanlarını Covid-19 nedeniyle kaybettiklerini dile getirdi.

Yaşamını yitiren çalışana Allah'tan rahmet dileyen İmamoğlu, “Ne yazık ki bu olacak. Ama en aza indirmek, büyük tedbirler alarak sistemin de sıkıntıya uğramadan sürecim yönetilmesi lazım. Atık yönetimi de bir şehir için olmazsa olmaz, asla durdurulamaz bir sistem. Bütün arkadaşlarımızın emeğine sağlık” dedi.

İmamoğlu: Belediyeler seferberlik yapsın, maskeleri dağıtsın İlginizi Çekebilir İmamoğlu: Belediyeler seferberlik yapsın, maskeleri dağıtsın İmamoğlu'ndan sokağa çıkma yasağı tepkisi: Umarım bedeli ağır olmaz! İlginizi Çekebilir İmamoğlu'ndan sokağa çıkma yasağı tepkisi: Umarım bedeli ağır olmaz!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bilim canlı Corona Covid-19 Dünya Ekrem İmamoğlu İBB istanbul İstanbul Büyükşehir Belediye Maske metro Sağlık sokağa çıkma yasağı Sözcü Türkiye
Loading...