Sözcü Plus Giriş

Instagram’da bildirimler nasıl sessize alınır?

Popüler sosyal ağ Instagram, kullanıcıların paylaşımlarını görmek istemedikleri arkadaşlarını takip etmeyi bırakmadan sessize almalarını sağlayan bir özelliği de bulunuyor. Instagram'da bildirimler kolayca sessize alınabiliyor.

Güncellenme: 21:09, 09/10/2020
Instagram’da bildirimler nasıl sessize alınır?

Instagram tarafından geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan yeni sessize alma özelliği, kullanıcıların paylaşımlarının uygulamada görünmesini engellerken onları takipten çıkarmayı gerektirmiyor.

INSTAGRAM'DA SESSİZE ALMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Sessize almak istediğiniz kullanıcının profil sayfasına giderek, ekranın sağ üst köşesindeki ikonun altından ‘Sessize Al' seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Sessize alınan kullanıcıların paylaşımları haber akışınızda görünmeyecek ve onları sessize aldığınıza dair herhangi bir bildirim almayacaklar.

640xauto

Sessize alma işlemini aynı ekrandan Hikayeler için de uygulamak mümkün ancak yine de sessize aldığınız kişiler tarafından bir hikayede etiketlendiğinizde bildirim alacaksınız. Kademeli olarak kullanıcılara sunulmaya başlanan özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tüm Instagram severlerin kullanımına açılması bekleniyor.

İlginizi ÇekebilirInstagram hesabı nasıl dondurulur?Instagram hesabı nasıl dondurulur?
Yayınlanma Tarihi:21:08,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more