Sözcü Plus Giriş

İstanbul Adalet Sarayı’nda corona virüsü önlemi alındı

İstanbul Adalet Sarayı'ndaki corona virüsü tedbirlerine bir yenisi daha eklendi. Güvenlik görevlileri, adliyeye giren vatandaşlardan, polis memurlarına kadar herkesin ateşini ölçüyor. Güvenlik görevlileri 65 yaş ve üstü olabilecek kişilerin de kimliklerini kontrol ediyor. 

11:10 -
İstanbul Adalet Sarayı’nda corona virüsü önlemi alındı

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda corona virüsüne karşı ateş ölçerli önlem alındı. Corona virüsü salgını nedeniyle acil olmayan dosyaların 14 Nisan’a kadar ertelendiği adliyede, geçtiğimiz cuma gününden bu yana sadece tek kapıdan girişe izin veriliyor.

Adliyenin C kapısında görevlendirilen bir güvenlik görevlisi içeri giren tüm vatandaşların ve adliyeye gözaltı getiren polis memurlarına kadar herkesin ateşini ölçüyor. Ateşi normal seviyede çıkanlar içeri alınırken, ateşi yüksek olanlar sağlık kuruluşuna yönlendirilerek içeri alınmıyorlar.


Ayrıca yaşlı görünen kişilerin de kimlik kontrolleri yapılıyor, 65 yaş ve üstü olanlar uyarılarak içeri alınmıyor. Adliyede daha önce de giriş kapılarına dezenfektan yerleştirilmiş, ayrıca temizlik görevlileri de kapıda bekleyerek vatandaşlara dezenfektan sıkmaya başlamıştı.  (DHA)

Dün İstanbul Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde 3 gün önce de Çağlayan’da İstanbul Adliyesi’nde corona virüsüne rastlanmıştı.

İLGİLİ HABERİstanbul Adliyesi'nde corona karantinasıİstanbul Adliyesi'nde corona karantinası İLGİLİ HABERCorona testi sonucu pozitif çıktı... Anadolu Adliyesi'nde 4 mahkeme kapatıldıCorona testi sonucu pozitif çıktı... Anadolu Adliyesi'nde 4 mahkeme kapatıldı
Son güncelleme: 11:11 23.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more