Sözcü Plus Giriş

İstanbul Adliyesi’ndeki iddialara yalanlama: Corona tedbirlerinden sonra 271 kişi tahliye edildi

İstanbul Adliyesi'nde 'duruşmalar yapılmıyor, tahliye verilmiyor' iddiasına karşı açıklama yapıldı. Adalet Komisyonu Başkanlığı açıklamasında “Adliyemizde Covid-19 virüsünden kaynaklı tedbirlerin uygulanmaya başlamasından bugüne kadar 271 kişi tahliye edilmiştir” denildi.

Can ÖZÇELİK
19:33 -
İstanbul Adliyesi’ndeki iddialara yalanlama: Corona tedbirlerinden sonra 271 kişi tahliye edildi

İstanbul Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanlığı sosyal medyada, “Duruşmalar yapılmıyor, hakimler gelmiyor, tahliye kararı verilmiyor” yönündeki iddialar üzerine açıklama yaptı.

Açıklamada, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilerek “Adliyemizde Covid-19 virüsünden kaynaklı tedbirlerin uygulanmaya başlamasından bugüne kadar İstanbul Ağır Ceza Mahkemelerindeki tutuklu sanıkların durumları gözden geçirilerek 271 kişi tahliye edilmiş, iddia konusu 10. Ağır Ceza Mahkemesince de bu süreçte 6 kişi tahliye edilmiştir. Bu itibarla bahis konusu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

İLGİLİ HABERAdalet Bakanı Abdulhamit Gül: 30 Nisan'a kadar bütün duruşmalar iptal edildiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül: 30 Nisan'a kadar bütün duruşmalar iptal edildi

 

İLGİLİ HABERAvukatsız duruşmaya itiraz!Avukatsız duruşmaya itiraz!
Son güncelleme: 19:34 30.04.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more